Novinku Hodiny premietnu naživo v Dome umenia

Opernú novinku Kevina Putsa s názvom Hodiny (The Hours) si budete môcť pozrieť aj v Piešťanoch. Adaptovaný príbeh knihy Michaela Cunninghama z roku 1998 a filmu z roku 2002 prináša naživo do kúpeľného mesta priamo z newyorskej Metropolitnej opery Dom umenia. V sobotu 10. decembra o 18.55 h bude jediným miestom na Slovensku, kde si tento unikátny živý prenos môžete vychutnať.

Hudbu k novej opere skomponoval nositeľ Pulitzerovej ceny Kevin Puts. foto: Evan Zimmerman/Met Opera

Operná adaptácia uvádza v hlavnej úlohe obdivovanú sopranistku Renée Fleming. Hodiny sa začínajú jej úvodným slovom „tanier“, keďže jej postava pripravuje párty pre svojho najlepšieho priateľa bojujúceho s AIDS, no chýbajú jej taniere.

Silný príbeh je inšpirovaný Pani Dallowayovou od Virginie Woolfovej a známy vďaka oscarovej filmovej verzii z roku 2002 s Meryl Streep, Julianne Moore a Nicole Kidman v hlavných úlohách. Týka sa troch žien z rôznych období, z ktorých každá zápasí so svojimi vnútornými démonmi a svojimi úlohami v spoločnosti. Trojicu hrdiniek spolu s Renée Fleming dotvorí Kelli O’Hara a mezzosopranistka Joyce DiDonato.

Phelim McDermott, ktorý naposledy ohromil publikum Metropolitnej opery svojou inscenáciou Akhnaten od Philipa Glassa, režíruje túto pútavú drámu spolu s riaditeľom Met Music Yannickom Nézetom-Séguinom. Ten Hodiny, ku ktorým hudbu skomponoval Pulitzerovou cenou ocenený Kevin Puts, tiež diriguje. Opera trvá s prestávkou 175 minút, je v anglickom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami. Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia, prípadne si ich rezervujte prostredníctvom portálu www.navstevnik.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 14. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich