Novinku Hodiny premietnu naživo v Dome umenia

Opernú novinku Kevina Putsa s názvom Hodiny (The Hours) si budete môcť pozrieť aj v Piešťanoch. Adaptovaný príbeh knihy Michaela Cunninghama z roku 1998 a filmu z roku 2002 prináša naživo do kúpeľného mesta priamo z newyorskej Metropolitnej opery Dom umenia. V sobotu 10. decembra o 18.55 h bude jediným miestom na Slovensku, kde si tento unikátny živý prenos môžete vychutnať.

Hudbu k novej opere skomponoval nositeľ Pulitzerovej ceny Kevin Puts. foto: Evan Zimmerman/Met Opera

Operná adaptácia uvádza v hlavnej úlohe obdivovanú sopranistku Renée Fleming. Hodiny sa začínajú jej úvodným slovom „tanier“, keďže jej postava pripravuje párty pre svojho najlepšieho priateľa bojujúceho s AIDS, no chýbajú jej taniere.

Silný príbeh je inšpirovaný Pani Dallowayovou od Virginie Woolfovej a známy vďaka oscarovej filmovej verzii z roku 2002 s Meryl Streep, Julianne Moore a Nicole Kidman v hlavných úlohách. Týka sa troch žien z rôznych období, z ktorých každá zápasí so svojimi vnútornými démonmi a svojimi úlohami v spoločnosti. Trojicu hrdiniek spolu s Renée Fleming dotvorí Kelli O’Hara a mezzosopranistka Joyce DiDonato.

Phelim McDermott, ktorý naposledy ohromil publikum Metropolitnej opery svojou inscenáciou Akhnaten od Philipa Glassa, režíruje túto pútavú drámu spolu s riaditeľom Met Music Yannickom Nézetom-Séguinom. Ten Hodiny, ku ktorým hudbu skomponoval Pulitzerovou cenou ocenený Kevin Puts, tiež diriguje. Opera trvá s prestávkou 175 minút, je v anglickom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami. Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia, prípadne si ich rezervujte prostredníctvom portálu www.navstevnik.sk.

21 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora