Chodci sa vrátia na hlohovecký most, župa zabezpečila aj pokračovanie premávania posilnených vlakov

  • Spravodajstvo / Región
  • 8. decembra 2022, 15:18

Most ponad rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci, ktorý prechádza komplexnou rekonštrukciou, bude o polnoci z piatka 9. decembra na sobotu 10. decembra 2022 opäť otvorený pre chodcov. Na prechod budú môcť využívať chodník umiestnený na novej oceľovej konštrukcii, ktorá rozširuje najdlhší most v správe kraja. Nakoľko most ostáva uzatvorený pre autá, župa zabezpečila pokračovanie v posilnenom režime fungovania vlakového spojenia medzi Hlohovcom a Leopoldovom, a to aj po zmenách v grafikone vlakovej dopravy, ktoré vstúpia do platnosti v nedeľu 11. decembra 2022.

(Autor: TTSK)

„Rekonštrukcia mosta v Hlohovci viditeľne napreduje. Ako sme avizovali, na most sa prví vracajú chodci. Zhotoviteľ vynakladá maximálne úsilie, aby dodržal aj druhý dohodnutý termín, teda termín otvorenia mosta pre automobily. Ten je stanovený na 23. decembra tohto roka. Pri jeho nedodržaní pristúpime k aktivácii sankčných mechanizmov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič a poďakoval sa obyvateľkám a obyvateľom regiónu za trpezlivosť.

Aj po otvorení mosta pre peších budú práce prebiehať na mostnej konštrukcii. Konkrétne pôjde o betonáž spádového betónu aj prechodovej časti mosta, či o realizáciu zapečaťujúcej vrstvy. V tejto súvislosti bude dochádzať k dočasným obmedzeniam prechodu chodcov.

Zhotoviteľ pri prácach využíva aj špeciálne temperované stany s cieľom dokončiť túto etapu rekonštrukcie v čo najkratšom čase a v požadovanej kvalite. Otvoreniu mosta pre autá bude predchádzať asfaltovanie vozovky a záťažové skúšky. Následné práce v tretej etape budú dokončovacieho charakteru a nebudú si vyžadovať dopravné obmedzenia.

Od nedele 11. decembra vstupuje do platnosti nový grafikon vlakovej dopravy. Zmeny sa dotknú aj posilneného spojenia Hlohovca a Leopoldova, ktoré župa zabezpečuje na vlastné náklady v záujme zvýšenia komfortu obyvateľov regiónu. 

93 Shares

Najnovšie správy

Prvý tohtoročný sneh v horách Považského Inovca pocukroval aj náladu všetkých ľudí, ktorí sa vydali na v poradí už 37.…
  • 26.01.2023, 06:30
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Príroda / Región / Tip na výlet
Dnes je piatok 27. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu. Meniny má Bohuš.
  • 26.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
V predchádzajúcom týždni riešili piešťanskí hasiči otváranie bytov a dopravné nehody, pričom pri jednej z nich záchranári ošetrovali zrazeného mladého…
  • 26.01.2023, 23:01
  • Krimi / Spravodajstvo
piatok, 27. januára 2023
Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz