Chodci sa vrátia na hlohovecký most, župa zabezpečila aj pokračovanie premávania posilnených vlakov

  • Spravodajstvo / Región
  • 8. decembra 2022, 15:18

Most ponad rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci, ktorý prechádza komplexnou rekonštrukciou, bude o polnoci z piatka 9. decembra na sobotu 10. decembra 2022 opäť otvorený pre chodcov. Na prechod budú môcť využívať chodník umiestnený na novej oceľovej konštrukcii, ktorá rozširuje najdlhší most v správe kraja. Nakoľko most ostáva uzatvorený pre autá, župa zabezpečila pokračovanie v posilnenom režime fungovania vlakového spojenia medzi Hlohovcom a Leopoldovom, a to aj po zmenách v grafikone vlakovej dopravy, ktoré vstúpia do platnosti v nedeľu 11. decembra 2022.

(Autor: TTSK)

„Rekonštrukcia mosta v Hlohovci viditeľne napreduje. Ako sme avizovali, na most sa prví vracajú chodci. Zhotoviteľ vynakladá maximálne úsilie, aby dodržal aj druhý dohodnutý termín, teda termín otvorenia mosta pre automobily. Ten je stanovený na 23. decembra tohto roka. Pri jeho nedodržaní pristúpime k aktivácii sankčných mechanizmov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič a poďakoval sa obyvateľkám a obyvateľom regiónu za trpezlivosť.

Aj po otvorení mosta pre peších budú práce prebiehať na mostnej konštrukcii. Konkrétne pôjde o betonáž spádového betónu aj prechodovej časti mosta, či o realizáciu zapečaťujúcej vrstvy. V tejto súvislosti bude dochádzať k dočasným obmedzeniam prechodu chodcov.

Zhotoviteľ pri prácach využíva aj špeciálne temperované stany s cieľom dokončiť túto etapu rekonštrukcie v čo najkratšom čase a v požadovanej kvalite. Otvoreniu mosta pre autá bude predchádzať asfaltovanie vozovky a záťažové skúšky. Následné práce v tretej etape budú dokončovacieho charakteru a nebudú si vyžadovať dopravné obmedzenia.

Od nedele 11. decembra vstupuje do platnosti nový grafikon vlakovej dopravy. Zmeny sa dotknú aj posilneného spojenia Hlohovca a Leopoldova, ktoré župa zabezpečuje na vlastné náklady v záujme zvýšenia komfortu obyvateľov regiónu. 

93 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Marína, zajtra Izabela