Trnavský kraj má schválený rozpočet na budúci rok, služby verejnosti zostanú zachované

  • Kraj
  • 7. decembra 2022, 16:25

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja na dnešnom zasadnutí schválili rozpočet na rok 2023, ktorý počíta s príjmami aj výdavkami na úrovni 248 miliónov eur. Kraj podľa župana Jozefa Viskupiča očakáva na budúci rok nižší rast daňových príjmov a zároveň vyššie výdavky, poskytované verejné služby však zostanú zachované.

Trnavský samosprávny kraj podľa neho využil predchádzajúce dobré časy na ozdravenie financií župy, čo mu teraz umožní zvládnuť energetickú krízu aj obdobie dvojcifernej inflácie. Za rozpočet zahlasovali všetci krajskí poslanci.

„Budeme pokračovať v modernizácii kraja prostredníctvom dokončenia pripravených a rozbehnutých projektov. Plánujeme postaviť napríklad telocvičňu v Senici a zrekonštruovať ihrisko v Hlohovci. V Trnave máme zámer na úpravu záhrad a okolia Západoslovenského múzea. Budeme pokračovať vo výstavbe depozitára pri Žitnoostrovskom múzeu v Dunajskej Strede a rozšírime napríklad zariadenie sociálnych služieb v Šoporni,“ informoval Viskupič.

Krajská samospráva mieni pokračovať v rozširovaní poskytovania zdravotnej starostlivosti. V rozpočte má vyčlenené kapitálové výdavky v objeme viac ako 1,2 milióna eur na rekonštrukciu a vybavenie centra duševného zdravia, ktoré vznikne pri zdravotníckom centre v Trnave. Medzi prioritami kraja je modernizácia ciest a mostov. Na budúci rok ráta rozpočet s modernizáciou cesty v Dolných Orešanoch v okrese Trnava a pri Šoporni v okrese Galanta. Ďalšie projekty sa budú týkať rekonštrukcie prieťahu obce Lehnice (okr. Dunajská Streda) alebo mosta v Horných Orešanoch (okr. Trnava). Pokračovať bude aj výstavba cyklotrás, najmä popri riekach Morava a Váh, ale napríklad aj medzi obcou Jaslovské Bohunice a atómovou elektrárňou v okrese Trnava.

Na napĺňanie svojich zámerov sa mieni samosprávny kraj uchádzať o externé, najmä európske zdroje z Európskych štrukturálnych a investičných fondov a Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti.

SITA

29 Shares

Najnovšie správy

V predchádzajúcom týždni riešili piešťanskí hasiči otváranie bytov a dopravné nehody, pričom pri jednej z nich záchranári ošetrovali zrazeného mladého…
  • 26.01.2023, 23:01
  • Krimi / Spravodajstvo
Dnes je piatok 27. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu. Meniny má Bohuš.
  • 26.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Prvý tohtoročný sneh v horách Považského Inovca pocukroval aj náladu všetkých ľudí, ktorí sa vydali na v poradí už 37.…
  • 26.01.2023, 06:30
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Príroda / Región / Tip na výlet
piatok, 27. januára 2023
Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz