December v Piešťanoch plný nielen vianočných podujatí

  • Inzercia
  • 7. decembra 2022, 23:41

Ako každý mesiac aj v decembri sa v piešťanskom regióne konajú desiatky podujatí, z ktorých si vyberie to svoje naozaj každý. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva nielen na akcie súvisiace s Vianocami, ale aj na mnoho ďalších.


Tradičný silvestrovský výstup na Marhát. (Autor: Viera Dusíková)

Posledný mesiac roka je síce najmä časom adventných a predvianočných podujatí, no piešťanský región pripravil pre svojich návštevníkov aj veľa ďalších pekných prekvapení.

„Návštevníci Piešťan a okolia si, samozrejme, počas decembra môžu vybrať z mnohých krásnych adventných podujatí, no náš región ponúkne aj rôzne iné kultúrne či športové akcie,“ informuje Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka OOCR Rezort Piešťany. „Pre milovníkov vážnej hudby pripravil Dom umenia v druhú decembrovú sobotu priamy prenos predstavenia The Hours z Metropolitnej opery v New Yorku. Iný žáner zasa ponúkne koncert Piešťanská Šláger paráda v kine Fontána. Tam sa v decembri uskutoční aj koncert Peter Lipa & Band.“

Piešťanský Dom umenia pripravil okrem iného i premiéru filmu Avatar: cesta vody. Hudobná reštaurácia La Musica pozýva na sériu rôznych koncertov, kde bude znieť swing, džez či rock. Hlohovská hvezdáreň zasa pripravila pre rodičov a deti podujatie Tajomstvá vesmíru. Deťom bude určené aj vzdelávacie podujatie Zvedárňa: Alchymisti, ktoré organizuje Elektrárňa Piešťany. V čarovnom prostredí Hlohovského zámku sa uskutoční podujatie s názvom Slnovrat na zámku, ktoré bude venované slovanským legendám, zvykom a mýtom, spojené s teleskopickým pozorovaním Kráľomoca.

Ani športovci neobídu naprázdno. Môžu sa tešiť na Silvestrovský výstup na Marhát, Silvestrovský beh aj Štefanský výstup na Zlatý vrch.

„Samozrejme, po celý december sa bude v našom regióne konať množstvo vianočných podujatí. Rada by som pozvala napríklad na koncert Lucie Bílej v Dome umenia. V piešťanských uliciach môžete počas adventu stretnúť živého anjela alebo zájsť s deťmi na Kúpeľný ostrov a nakŕmiť tam zvieratká v kontaktnej mini farme vedľa rozprávkových saní. Keďže akcií je naozaj mnoho, odporúčam sledovať aktualizovaný kalendár podujatí na stránke Rezortu Piešťany: kalendar.rezortpiestany.sk,“ dodáva Nevolná.

(inz)

72 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto