V decembri sa v piešťanskom regióne konajú desiatky podujatí

  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Región
  • 30. novembra 2022, 09:25

V decembri sa v piešťanskom regióne konajú desiatky podujatí, z ktorých si vyberie to svoje naozaj každý. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva nielen na akcie súvisiace s Vianocami, ale aj na mnoho ďalších.

(Autor: rezortpiestany.sk)

Posledný mesiac roka je síce najmä časom adventných a predvianočných podujatí, no piešťanský región pripravil pre svojich návštevníkov aj veľa ďalších pekných prekvapení. „Návštevníci Piešťan a okolia si samozrejme počas decembra môžu vybrať z mnohých krásnych adventných podujatí, no náš región ponúkne aj rôzne iné kultúrne či športové akcie,“ informuje Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany.

Kto doteraz neabsolvoval prehliadku Piešťany podľa Wintera, túto sobotu 3. decembra bude mať poslednú možnosť. Účastníci tejto zážitkovej prehliadky majú možnosť vidieť Piešťany tak ako ešte nikdy predtým, čo určite odporúčam. Pre milovníkov vážnej hudby pripravil Dom umenia v druhú decembrovú sobotu priamy prenos predstavenia The Hours z Metropolitnej opery v New Yorku. Iný žáner zasa ponúkne koncert Piešťanská Šláger paráda v Kine Fontána. Tam sa v decembri uskutoční aj koncert Peter Lipa & Band.

Piešťanský Dom umenia pripravil na december okrem iného aj premiéru filmu Avatar: cesta vody.

Hudobná reštaurácia La Musica pozýva na sériu rôznych koncertov, kde bude znieť swing, džez či rock.

Hlohovská hvezdáreň zasa pripravila pre rodičov a deti podujatie Tajomstvá vesmíru.

V čarovnom prostredí Hlohovského zámku sa uskutoční podujatie s názvom Slnovrat na zámku, ktoré bude venované slovanským legendám, zvykom a mýtom, a spojené s teleskopickým pozorovaním Kráľomoca.

Deťom bude určené aj vzdelávacie podujatie Zvedárňa: Alchymisti, ktoré organizuje Elektrárňa Piešťany.

Ani športovci neobídu v decembri naprázdno. Môžu sa tešiť na tradičný Silvestrovský výstup na Marhát, Silvestrovský beh aj Štefanský výstup na Zlatý vrch. 

„Samozrejme, po celý december sa bude v našom regióne konať množstvo vianočných podujatí. Rada by som pozvala napríklad na vianočné koncerty Fragile v hlohovskom kine Úsmev, ďalej na koncert Lucie Bílej v piešťanskom Dome umenia. V piešťanských uliciach môžete počas adventu stretnúť živého anjela alebo zájsť s deťmi na Kúpeľný ostrov a nakŕmiť tam zvieratká v kontaktnej mini farme vedľa rozprávkových saní,“ doplnila Tatiana Nevolná.

Keďže akcií je naozaj mnoho, odporúčam sledovať aktualizovaný kalendár podujatí na stránke Rezortu Piešťany: kalendar.rezortpiestany.sk

210 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Marína, zajtra Izabela