Majstrovstvá SR v krose pre Piešťany so strieborným leskom

  • atletika / Šport
  • 29. novembra 2022, 22:42

Pretekárka Funny athletics Piešťany, Eliška Ella Gáliková, rozšírila svoju medailovú zbierku z majstrovstiev Slovenska o ďalšiu striebornú medailu. Krosový šampionát sa konal v sobotu 19. novembra na letisku Slávnica pri Dubnici nad Váhom.

Na podujatí sa darilo aj bežkyniam z klubu Funny athletics Piešťany. (Autor: Team Funny athletics)

Rovinatá a trávnatá trať najviac vyhovovala Košičanke Viviáne Popovičovej. Eliška Ella Gáliková sa väčšiu časť dvojkilometrovej trate držala v skupinke prenasledovateliek. Nič ale nenechala na náhodu a približne 400 metrov pred cieľom si postupným zrýchlením vybudovala päťsekundový náskok, ktorý si udržala až do cieľovej rovinky.

To však nebolo všetko. V tímovej súťaži si dievčatá v zložení Aneta Poláčiková, Viktória Királová, Eliška Vytisková a spomenutá Gáliková vybojovali taktiež strieborné medaily. Prvotná informácia bola, že dievčatá sú „až“ tretie, o to väčšia bola ich radosť priamo na stupňoch víťazov.

Okrem medailistov sa na majstrovstvách predstavili aj M. Polák, M. Vavrinec, T. Kimerlingová a M. Volobueva. Každý pretekár vydal zo seba maximum a úspešne reprezentoval klub. Nemožno nespomenúť ani najmladšie talenty Funny athletics Piešťany. V rámci Majstrovstiev SR v krose sa uskutočnilo tiež celoslovenské finále Detského štafetového krosu, na ktorom súťažia štvorčlenné zmiešané družstvá. To v zložení M. Rohár, A. Gáliková, M. Kurtiš a L. Repčíková obsadilo 11. miesto.

V popoludňajšom programe sa predstavila aj trénerka Funny athletics Žofia Naňová, ktorá si v kategórii žien vytrvalkýň na trati 8 km vybojovala rovnako striebornú medailu.

zdroj: Team Funny athletics

75 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 09.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 11. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom vysielania pre deti a Medzinárodným dňom hôr. Meniny má Hilda.
  • 10.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 11. decembra 2023
Meniny má Hilda, zajtra Otília