Vianočná pošta: Deti opäť môžu písať Ježiškovi

  • Kultúra a spoločnosť
  • 27. novembra 2022, 00:01

Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj tento rok písať Ježiškovi na adresu „Ježiško 999 99“. Dôležité je uviesť na pohľadnici alebo liste spiatočnú adresu. Pohľadnica sa dá poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk. „Slovenská pošta Ježiškovi všetky odkazy doručí. Spolu s odpoveďou Ježiško pošle aj milý rozprávkový darček,“ píše v tlačovej správe Slovenská pošta.

(Autor: vianocnaposta.sk)

Pozdravy, kresby a želania môžu deti z celého sveta posielať Ježiškovi od roku 1999. „Projekt Vianočnej pošty je obľúbený najmä u detí, pretože predznamenáva príchod Vianoc, najkrajšieho obdobia v roku. Slovenská pošta organizuje tento unikátny projekt už 24. raz a jeho hlavným cieľom je motivovať deti k písaniu listov, podporovať v nich fantáziu a kreativitu a, samozrejme, prinášať im radosť. Myslím si, že to sa nám darí, keďže sme Ježiškovi do Rajeckej Lesnej doručili celkovo už viac ako dva milióny listov,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Ľubomír Mindek a dodal, že v tomto roku Ježiškovi doručili už takmer tisíc listov s detskými želaniami zo Slovenska a zahraničia.

Obsahom listov sú prevažne zoznamy vytúžených darčekov, ktoré by si deti chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Najčastejšie sú to hračky, tablety, mobily, školské a športové potreby, knihy, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká. „Vianočná pošta sa pre deti nielen zo Slovenska, ale z celého sveta stala pevnou súčasťou predvianočných zvykov. Teší ma, že i vďaka našej podpore môžu deti písať Ježiškovi už takmer štvrťstoročie a ich vianočná korešpondencia nikdy neostane bez odozvy. Každoročne sú to desiatky tisíc listov, ktoré nielen s odpoveďou, ale aj s prekvapením putujú naspäť na adresu malých pisateľov a prinášajú im radosť a neopakovateľnú atmosféru Vianoc,“ uviedla Melinda Burdanová, výkonná riaditeľka Poštovej banky, ktorá je aj tento rok partnerom projektu Vianočná pošta.

Spoločne s listami môžu deti posielať Ježiškovi aj kresby, tie však musia byť na samostatnom hárku papiera. Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky. Podrobné informácie o Vianočnej pošte pre Ježiška a o súťaži sú dostupné na internetovej stránke vianocnaposta.sk.

Súčasťou otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je aj predstavenie vianočnej poštovej známky „Vianočná pošta 2022“ s nominálnou hodnotou 0,75 eura. Všetky výtvarné návrhy poštovej známky, FDC a FDC pečiatky vybrala komisia z obrázkov, ktoré boli poslané spolu s vianočnými listami v roku 2021. Námetom známky je kresba od Viktórie Bubeníkovej, sú na nej tri postavy symbolizujúce koledníkov. Súčasne vychádza obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 11. 11. 2022 a domicilom obce Rajecká Lesná. Autorkou motívu FDC v podobe vianočného mestečka je Kristína Gubienová. Predlohou pečiatky je anjel od Nikolett Andrei Samai. 

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia