Vrbové sa opäť stalo dejiskom dramatického festivalu

  • Mladí dnes / Región
  • 24. novembra 2022, 22:42

Dom kultúry vo Vrbovom sa stal dejiskom štvrtého ročníka dramatického festivalu žiakov bilingválnych gymnázií s názvom Zahrajme to tvorivo. Opäť sme potvrdili, že aj malá škola – Gymnázium Jána Baltazára Magina vo Vrbovom – vie robiť veľké veci.

Štvrtý ročník dramatického festivalu, ktorý organizuje Gymnázium J. B. Magina, bol plný kvalitných hereckých výkonov žiakov bilingválnych gymnázií. (Autor: archív školy)

Naše pozvanie prijali okrem stálych účastníkov, akými sú Gymnázium Ivana Kupca Hlohovec, žiaci gymnázia z Rajca a žiaci Gymnázia Andreja Kmeťa Banská Štiavnica, aj nové tímy z Gymnázia Ladislava Dúbravu z Dunajskej Stredy a zo Súkromného bilingválneho gymnázia v Ružomberku.

V tomto ročníku mali žiaci anglickej sekcie za úlohu stvárniť niektoré z diel autorov Stratenej generácie a žiaci ruskej sekcie diela Alexandra Nikolajeviča Ostrovského.

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina zahrali vo Vrbovom Snehulienku.

Nakoľko dramatické výkony jednotlivých tímov boli veľmi vyrovnané, štyri najlepšie tímy v tomto ročníku vyhlásili členovia odbornej komisie v zložení: Ema Maggiová – vtedajšia primátorka mesta Vrbové, Jarmila Sňahničanová – zástupkyňa jazykovej školy v Trenčíne a Zhana Zakulina – zástupkyňa katedry rusistiky UCM Trnava. Prvé miesta získali gymnazisti z Dunajskej Stredy s predstavením Mrs. Dalloway od Virginie Wolf a študenti Gymnázia J. B. Magina Vrbové, F. S. Fitzerald/TheOffshorepirat. Striebro patrilo gymnáziu z Banskej Štiavnice/The Great Gatsby od F. S. Fitzeralda a na tretej priečke sa umiestnili študenti gymnázia z Hlohovca/Hillslike White Elephants od E. Hemingwaya.

V tomto ročníku sa nesúťažne zapojili aj žiaci Gymnázia Pierra de Coubertina z Piešťan so skvelým predstavením Snehulienka. Mladí dramatici mali možnosť po ukončení festivalu zažiť obhliadku mesta Vrbové a vypočuť si zaujímavé reálie v podaní miestneho historika Ľubomíra Bosáka.

Henrieta Gromanová, riaditeľka Gymnázia J. B. Magina

35 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz