Primátor Peter Jančovič spolu s poslancami začal nové volebné obdobie

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 24. novembra 2022, 22:43

Zložením predpísaného sľubu vstúpil do svojho druhého volebného obdobia primátor Piešťan Peter Jančovič (NEKA). O kreslo primátora kúpeľného mesta sa v komunálnych voľbách uchádzalo až deväť kandidátov. Na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch zložilo sľub aj 20 poslancov, poslanec Jozef Drahovský sľub zloží neskôr. Z poslancov je 15 nezávislých, traja kandidovali za stranu SPOLU, dvaja za KDH a jeden za stranu Starostovia a nezávislí kandidáti.

(Autor: pror)

Výzvy, ktoré stoja pred volenými predstaviteľmi Piešťan, sú podľa primátora Jančoviča jasné. Ako uviedol vo svojom príhovore, je medzi nimi zlepšenie kvality budov škôl a škôlok, zlepšenie stavu ciest a chodníkov, ochrana životného prostredia v kontexte klimatickej zmeny, vytváranie kvalitných verejných priestranstiev, podmienok pre šport, kultúru a sociálnu starostlivosť. „Morálnou povinnosť nás Piešťancov je neustále vytvárať podmienky pre rozvoj cestovného ruchu v duchu odkazu Winterovcov,“ povedal primátor Jančovič vo svojom príhovore.

Jančovič už skôr oznámil, že jeho novým zástupcom bude Ján Krupa (KDH).

(SITA)

8 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Marína, zajtra Izabela