Autá sa na most cez Váh v Hlohovci vrátia až tesne pred Vianocami

  • Spravodajstvo
  • 22. novembra 2022, 09:23

Autá sa na most cez Váh v Hlohovci vrátia najskôr 23. decembra. Avizovaný termín otvorenia mosta 30. novembra pre dopravu, chodcov aj cyklistov už neplatí. Vodiči tak musia naďalej využívať obchádzkové trasy cez Sereď alebo cez Piešťany. Chodci by sa na most mali vrátiť 9. decembra, prechádzať už budú po nových chodníkoch.

(Autor: FB TTSK)

Podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča odklad termínu otvorenia mosta pre verejnosť spôsobil časový sklz v prácach, ktorý avizoval zhotoviteľ rekonštrukcie. Cestný most cez Váh v Hlohovci uzavreli 30. marca pre závažné poruchy v podobe trhlín na jeho pilieroch, ktoré ohrozovali stabilitu mostnej konštrukcie. Už niekoľko týždňov predtým sa začala jeho komplexná rekonštrukcia za približne 5,5 milióna eur, ktorá bude trvať až do leta 2023.

Dalibor Novotný zo Združenia SMS – Kovo – Sklo Hlohovec, ktoré pracuje na rekonštrukcii mosta, vysvetlil, že počas prác došlo v projekte k zmenám, ktoré sa týkali zosilnenia predpätia nosnej konštrukcie. „Následkom týchto zmien je časový sklz, zároveň sme sa dostali do zimného obdobia, keď progres prác výrazne ovplyvňujú klimatické podmienky. Robíme však všetko pre to, aby sme časové omeškanie znížili na minimum. Navýšili sme napríklad počet pracovníkov, nasadili sme špeciálne temperované stany a pracujeme aj po zotmení,“ povedal Novotný. Pôvodne sa automobilová doprava mala na most vrátiť v októbri, neskôr bol termín posunutý na 30. november, najnovším termínom je 23. december 2022.

Most na ceste II/513 v Hlohovci je takmer 350 metrov dlhý a 11,8 metra široký. Postavený bol v rokoch 1962 – 1964, pred dvoma rokmi z neho pre problémy so statikou vylúčili nákladnú dopravu nad 12 ton.

152 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich