Vrbovskí ôsmaci a deviataci zažili výlet do Budapešti

  • Školy / Región
  • 21. novembra 2022, 22:42

O tom, že „béčkari“ nie sú žiadne béčka, ale majú aj vytrvalú výletnícku dušu a patričnú zvedavosť, niet pochýb. Krásna, slnečná jeseň praje školským výletom. Na ten posledný, októbrový, sa do Budapešti vydali so svojimi triednymi učiteľkami ôsmaci a deviataci zo Základnej školy na Komenského ulici vo Vrbovom.

(Autor: ZŠ Komenského Vrbové)

„V stredu 26. októbra sa žiaci 8. B a 9. B spolu so svojimi triednymi učiteľkami Alenou Duračkovou a Ľubicou Briedikovou vybrali do hlavného mesta Maďarska – do Budapešti. Exkurzia pokračovala autokarovou a pešou prehliadkou mesta, ktorú nám veľmi pútavo a zaujímavo sprostredkovala sprievodkyňa cestovnej kancelárie. Počasie nám naozaj prialo, takže neprekážalo, že sme pre mnohé obmedzenia z dôvodu opravy ciest väčšinu prehliadky prešli pešo – vyšli sme na Hradný vrch a pozreli sme si Kráľovský palác, Matejov chrám, Rybársku baštu, Széchenyiho most, Baziliku sv. Štefana.

Videli sme i ďalšie zaujímavé objekty – budovu opery, parlamentu a zavítali sme aj na Námestie hrdinov. Pred cestou späť nasledovalo osobné voľno na nákupy, ktoré viacerí využili na jazdu na ruskom kolese, aby mohli celú Budapešť obdivovať aj z výšky. Do Vrbového sme sa vrátili až vo večerných hodinách. I keď bola exkurzia náročná a mnohí boli unavení, Budapešť nás očarila krásnymi pamiatkami a svojou neopakovateľnou atmosférou,“ uviedli na webovej stránke školy hlavní aktéri výletu.

58 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila