V dnešný deň si pripomíname obete dopravných nehôd

  • Spravodajstvo
  • 20. novembra 2022, 09:50

V prepočte sa na Slovensku denne stane približne 33 dopravných nehôd a v priemere za tri dni zomrú na Slovenských cestách dvaja ľudia. Za každým číslom zo štatistiky stojí ľudský život, ktorý už nemožno vrátiť. Preto, keď vyrážate na cesty, vždy myslite na to, aká je tenká hranica medzi životom a smrťou a jazdite tak, aby ste sa domov vrátili živí a zdraví. Povedal to riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel pri príležitosti spomienky na obete dopravných nehôd.

(Autor: FB polícia)

Každoročne je tretia novembrová nedeľa venovaná pripomenutiu obetí dopravných nehôd. Tentokrát pripadla na 20. novembra. Spomienka na obete dopravných nehôd je u nás už niekoľkoročnou tradíciou. Pietne spomienky sa v tento deň konajú po celom Slovensku v katolíckych aj evanjelických kostoloch. „Cieľom je nielen uctiť si pamiatku obetí dopravných nehôd, ale súčasne preventívne upozorniť účastníkov cestnej premávky na tragické následky dopravných nehôd. Počas desiatich mesiacov tohto roka sa na Slovensku stalo 10 098 dopravných nehôd, o život pri nich prišlo 200 osôb, z nich 165 mužov a 35 žien,“ uviedlo Ministerstvo vnútra SR (MV SR).

Spoluorganizátor pietnej spomienky plukovník Milan Petrula, riaditeľ úradu ekumenickej pastoračnej služby MV SR, v rámci výzvy pre ľudí zúčastnených na pietnych spomienkach uviedol: „Vždy keď si sadneme za volant uvedomme si, že život má nesmiernu cenu, nielen ten náš ale aj iných a buďme disciplinovanými a ohľaduplnými vodičmi, ktorí bezpečne dôjdu do cieľa. Jazdime opatrne a s ohľadom aj na ostatných účastníkov cestnej premávky. Život je nesmierne drahý, nikdy nezabudnime, že auto sa dá kúpiť, ale ľudský život…. nie.“

MV SR taktiež dopĺňa, že netreba zabúdať na tých, ktorí na mieste dopravnej nehody poskytujú profesionálnu pomoc, pred očami ktorých sa odvíjajú ľudské príbehy v niekoľkých minútach. Je potrebné si vážiť prácu lekárov, záchranárov, hasičov a policajtov.

69 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich