Čierna komédia o manželstve smeruje do Domu umenia

Herecké legendy ako Božidara Turzonovová, Karol Čálik či Zuzana Kocúriková prídu v pondelok 21. novembra o 19.00 h do Domu umenia Piešťany zahrať predstavenie plné humoru, životného optimizmu a lásky – komédiu Ale, ale, pani plukovníková.

Činohru v hlavnej úlohe s Božidarou Turzonovovou (vľavo) si môžete pozrieť v pondelok 21. novembra. © studios.sk

Hra súčasného fínskeho autora Bengta Ahlforsa sa odohráva v jednej trochu pomätenej rodine. Svojrázna pani plukovníková sa rozhodne, že si urnu svojho práve zosnulého manžela odnesie z cintorína domov, čo vnukne jej potomkom nápad, ako sa zmocniť dedičstva po svojom otcovi. Pretože im k utajenej realizácii plánu chýba dôvtip, skončí sa všetko krachom a celá hra nečakaným happy-endom.

V pomerne čiernej komédii o manželstve, vzťahu rodičov a dospelých detí, o urne s popolom, domácej pálenke a starostlivo utajených plánoch, ktoré nakoniec aj tak vyjdú najavo, exceluje v hlavnej úlohe Božidara Turzonovová. Popri nej účinkujú herecké osobnosti ako Karol Čálik v úlohe „pána z minulosti”, Zuzana Kocúriková v úlohe naivnej pomocníčky v domácnosti, ktorá však vie oveľa viac, než by ste čakali, Zuzana Frenglová ako dcéra pani plukovníkovej, bigotná veriaca, ale niekoľkokrát rozvedená s mnohými deťmi, Tomáš Vravník ako syn pani plukovníkovej, Judita Hansman ako mnohokrát rozvedená „dáma” a Michal Jánoš v úlohe psychiatra.

Vstupenky v hodnote 20 eur si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia, ale aj v sieti Ticketportal. Pred zakúpením si ich môžete rezervovať na stránke www.navstevnik.sk.

76 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich