Rýchliky z Bratislavy do Košíc už v Piešťanoch nezastavia!

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 16. novembra 2022, 23:01

Nepomohlo naliehanie miestnych obyvateľov či krajskej, alebo miestnych samospráv, ministerstvo dopravy neobmäkčili ani občianske petície s niekoľko tisíc podpismi z regiónu Piešťan či Nového Mesta nad Váhom. Priame vlakové spojenie nášho regiónu s Liptovom, Tatrami či východným Slovenskom bude od decembra definitívne minulosťou.

Priame spojenie rýchlikom z Piešťan do Košíc a opačne bude od decembra definitívne minulosťou. (Autor: am)

Rýchliky z Bratislavy do Košíc a opačne nebudú podľa zverejneného nového grafikonu od decembra zastavovať v Leopoldove, Piešťanoch, ale ani v Novom Meste nad Váhom. Končí aj zástavka Trenčianska Teplá. Verejnosť si vydobyla len zachovanie zastávky rýchlikov z Bratislavy do Košíc v Margecanoch. Obyvatelia kúpeľného mesta pri svojich cestách do oblastí Slovenska za Žilinu budú musieť na rýchlik nastúpiť v Trnave alebo v Trenčíne. To isté platí pre návštevníkov Piešťan z liptovského a podtatranského regiónu či východného Slovenska – priame vlakové spojenie do Piešťan v decembri definitívne skončí.

Podľa ministerstva dopravy nový grafikon má znížiť čas cestovania a zvýšiť jeho komfort. Preplnené vlaky na trase medzi Košicami a Bratislavou by mali byť podľa ministerstva minulosťou. Navyše cesta vlakom medzi Bratislavou a Košicami bude vraj trvať od 15 do 25 minút kratšie.

Výpadok priameho spojenia z Leopoldova, Piešťan či Nového Mesta nad Váhom má nahradiť posilnenie vlakového spojenia na tratiach Bratislava – Žilina, kde sa pridávajú nové expresy a posilňujú sa víkendové rýchliky.

Nový grafikon je schválený a definitívne platný. Akákoľvek zmena môže prísť až o rok pri ďalšej prípadnej aktualizácii grafikonu vlakového spojenia štátneho železničného prepravcu.

462 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora