Labutie jazero zatancujú poprední sólisti z Moldavska a Ukrajiny

Azda najslávnejší balet na svete, Labutie jazero, prichádza na
pódium Domu umenia Piešťany. V podaní absolventov najlepších
škôl v Moldavsku a na Ukrajine sa v piatok 18. novembra o
19.00 h diváci prenesú do príbehu nezlomnej lásky, krehkých
labutí a fascinujúcich tanečných výkonov, podčiarknutých
hudbou Piotra Iľjiča Čajkovského.

Royal Classical Ballet je divadlom klasického baletu. Súbor divadla tvoria absolventi najlepších choreografických škôl v Moldavsku a na Ukrajine, ktorí majú okrem vysokej úrovne technického profesionalizmu i dobré herecké schopnosti. Sólistami sú poprední umelci ako Sergej Skvorcov z Moldavska a Kateryna Floria či Alexander Pokotilov z Ukrajiny.

Sergej Skvorcov pôsobil ako sólista a hlavný sólista v Akademickom divadle opery a baletu v Dnepropetrovsku, majstrovsky ovláda rotáciu, má dobrý skok, zaujme divákov charizmou, úprimnosťou herectva. Alexander Pokotilov sa narodil v Dnepropetrovsku a taktiež pôsobil v tamojšom Akademickom divadle opery a baletu. Rodená Mariupoľčanka Kateryna Floria pôsobila v divadle Donbass Opera a Ballet, s ktorým absolvovala turné v USA, Číne, Južnej Kórei, Spojenom kráľovstve, Írsku, Francúzsku, Nemecku a v mnohých ďalších krajinách. Je umelkyňou Mariinského divadla.

Labutie jazero zostáva najobľúbenejším baletným predstavením divákov po celom svete. V príbehu lásky princa Siegfrieda a princeznej Odette, premenenej na bielu labuť zlým čarodejníkom Rothbartom, ktorý sa snaží zabrániť kúzlu, v neuveriteľnom boji medzi dobrom a zlom nakoniec víťazí dobro. Predstavenie si môžete pozrieť v Dome umenia v piatok 18. novembra, pričom vstupenky sú v hodnote 52 a 48 eur. Zakúpiť si ich môžete v pokladni Domu umenia alebo v sieti Ticketportal. 

60 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
  • 04.12.2023, 22:59
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 06.12.2023, 22:18
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mnohí milovníci zvierat snívajú o tom, že by sa namiesto kancelárskej roboty či svojho iného regulárneho zamestnania každý deň starali…
  • 04.12.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 05.12.2023, 22:51
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 7. decembra 2023
Meniny má Ambróz, zajtra Marína