Len čo zmizli stroje, na „bikroske“ sa veselo skáče

BMX dráha na piešťanskom sídlisku Adam Trajan ožila, len čo z nej zmizli stavebné mechanizmy. Chlapci tam skáču odušu, iní sa učia.

(Autor: vd)

Potom, čo šesť mladých ľudí z občianskeho združenia Bike Positive vybudovalo jednu dráhu so zvlneným povrchom – pumptrack, si skoky či iné kaskadérske kúsky každý deň, keď neprší a dráha je suchá, skúšajú malí aj väčší cyklisti na BMX bicykloch. Jedni s úspechom, druhí sa ešte len učia.

Iniciátori populárneho voľnočasového projektu síce prosili ešte v polovici októbra užívateľov dráhy, aby do doby, kým  nebudú pripravené informačné tabule s prevádzkovým poriadkom, na ňu zatiaľ nevstupovali, ale skúste deťom zakázať zmrzlinu, keď ju majú pred nosom. Na otázku zvedavcov, či plánujú povrch aj vyasfaltovať, nadšenci z Bike Positive odpovedajú: „Dúfame, že časom bude aj asfalt. V tejto fáze je to zatiaľ o hline a budeme pracovať na tom, aby bol pumptrack tip top.“

114 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto