Deti z Mojmírky prispeli útulkáčom

Psom a mačkám opäť vyzbierali čosi pod zub i nejaké eurá k tomu. Žiaci zo Základnej školy na Mojmírovej ulici v Piešťanoch ukázali, že im osud opustených zvierat v útulku nie je ľahostajný.

Žiaci ukázali, že majú dobré srdiečka a myslia aj na opustené zvieratá. (Autor: ZŠ Mojmírova)

„Každoročne je nám potešením pomôcť pracovníkom piešťanského útulku, a najmä aspoň trochu zlepšiť život psíkom a mačičkám, ktoré musia byť v útulku,“ uviedli z „päťky“ školy. Väčšina tamojších žiakov sa zapojila do zbierky, niektorí priniesli misky, deky, hračky, granuly a iné maškrty, iní prispeli drobnými mincami aj päťeurovkou. „Za vyzbierané peniažky sme v hodnote 120 eur nakúpili čistiace prostriedky, ktoré v útulku najviac potrebujú,“ prezradili v základnej škole. Zástupkyňa riaditeľa Lenka Kaffelová potom nádielku odviezla priamo na Priemyselnú ulicu.

„Veľmi pekne sa chceme poďakovať všetkým žiakom a pedagógom zo ZŠ Mojmírova Piešťany za zbierku, ktorú usporiadali pre náš útulok pri príležitosti Svetového dňa zvierat. Táto škola na nás nikdy nezabúda a každý rok nás milo prekvapí,“ poďakovalo vedenie útulku.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 5. júla. Tento deň je Sviatkom sv. Cyrila a Metoda. Meniny má Cyril a Metod.
  • 05.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Bývalý hotel v lokalite Sĺňava II, na Odborárskej ulici v obci Banka, ktorý dlhé roky chátral, vo štvrtok 26. júna…
  • 04.07.2025, 00:01
  • Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 4. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom proti chovu delfínov v zajatí. Meniny má Prokop.
  • 04.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 5. júla 2025
Meniny má Cyril, Metod, zajtra Patrik, Patrícia