Jozef Viskupič obhájil post župana, dvaja Piešťanci v kandidatúre na župana neuspeli

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 31. októbra 2022, 07:25

Trnavským županom aj pre nasledujúce volebné obdobie zostáva Jozef Viskupič. Vo voľbách na predsedu Trnavského samosprávneho kraja získal 38,56 percenta platných hlasov. Druhý v poradí bol József Berényi (21,04 %). Do trnavského krajského zastupiteľstva sa volilo štyridsať poslancov, z toho päť za piešťanský volebný obvod.

(Autor: FB Jozef Viskupič)

Na župana kandidovali aj dvaja Piešťanci. Martin Beluský (ĽSNS)získal 4,5 percenta platných hlasov, obsadil šiestu pozíciu, a Roman Chudý (ŽIVOT NS) 1,32 percenta hlasov, skončil deviaty z desiatich kandidátov.

Do krajského zastupiteľstva za piešťanský región päť poslancov

Do trnavského krajského zastupiteľstva sa volilo štyridsať poslancov, z toho päť za piešťanský volebný obvod. Poslanecké mandáty za piešťanský obvod získala pätica: Remo Cicutto (mestský poslanec v Piešťanoch), Peter Jančovič (primátor Piešťan), Martin Cifra (mestský poslanec v Piešťanoch), Iveta Babičová (mestská poslankyňa v Piešťanoch) a Juraj Valo (starosta Trebatíc).

Najviac mandátov získala maďarská Aliancia, ktorú bude zastupovať štrnásť poslancov. Koalícia OĽaNO, SaS, KDH a menších strán má osem poslaneckých mandátov, jedným z nich je šéf parlamentného finančného výboru Marián Viskupič z SaS. Naopak, neuspeli viacerí politici OĽaNO, v piešťanskom obvode napríklad poslankyňa Národnej rady SR Lucia Drábiková či štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík. 

41 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila