Čajky opäť prekonali 100 bodov a na Eurocup sa naladili víťazstvom

Záverečná zápasová previerka pre Piešťanské Čajky dopadla podľa očakávania, v 5. kole Niké extraligy žien jasne zvíťazili nad BK ŠK UMB Banská Bystrica a udržali si v lige neporaziteľnosť. Teraz sa už Čajky sústredia na stredajší domáci zápas s poľským Gorzowom, ktorým vstúpia do Eurocupu Women.

Čajky sú zatiaľ v Niké Extralige žien neporazené. (Autor: Laco Duračka)

Piešťany odštartovali cestu za ďalším víťazstvom ako z partesu, najmä dvojica Jurčenková a Jamesová sa postarala po štyroch minútach o vedenie 14:0. Potom sa dostali k slovu aj domáce „sovičky“, keď aj pod vplyvom slabšej koncentrácie sa náskok Čajok stenčil na 5 bodov. Opäť ale zabrala skúsená dvojica, ktorá dodala majstrovi potrebnú výhodu vo vedení. Prvú štvrtinu vyhrali Piešťany napokon 29:16. Druhá 10-minútovka bola identická, ako tomu bolo v domácom stretnutí s Popradom. Čajky herne dominovali a 28-bodovou šnúrou dostali dianie na palubovke pod svoju kontrolu. Svojmu súperovi nedovolili skórovať ani jeden bod, preto na polčasovú prestávku išli za stavu 57:16.

Do svojej bodovej šnúry pridali ešte v úvode 3. štvrtiny ďalšie 4 body a potom sa strelecky presadili aj domáce basketbalistky. Piešťany sa aj v tejto časti opierali o dobrú defenzívu, útočne nemali výraznejšie starosti a svoj náskok dostali ľahko cez 50-bodovú hranicu, neskôr aj 60-bodovú hranicu. Pred poslednou štvrtinou viedli Čajky 83:21, v záverečných minútach sa už nič podstatné neudialo, o prekonanie 100-bodovej hranice sa postarala Vandlíková.

Niké extraliga žien – 5. kolo:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 35:107 (16:29, 0:28, 5:26, 14:24)

Banská Bystrica: Kollárová 13, Háberová 7, Vyšná 4, Mrváňová 3, Šimčíková 0 (Luptáková 6, Matejčíková 2, Villányiová 0)

Čajky: Jamesová 24, Andělová 17, Jurčenková 16, Mandičová 12, Mujovičová 8 (Vandlíková 9, Martišková 7, Kraislová 6, Chovaníková 4, Taušová a Valová po 2)

TH: 7/5 – 30/18, Fauly: 23 – 17, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Sirocký, Macura, Donovalová