Vzácna návšteva na Gymnáziu Pierra de Coubertina

  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
  • 15. októbra 2022, 22:41

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch v utorok 4. októbra svojou návštevou poctil veľvyslanec Japonska v Slovenskej republike, Jeho Excelencia Makoto Nakagawa.

Japonský veľvyslanec počas prestávky v triede rozprúdil neformálne rozhovory. (Autor: archív gymnázia)

Na úvod spolupráce gymnázia s partnerskou školou Kokušikan v Tokiu prišiel študentom 2. B priblížiť históriu a kultúru Japonska a okamžite si ich získal svojou srdečnosťou, bezprostrednosťou a prístupnosťou. Počas prehliadky školy sa zaujímal o históriu a dianie na škole či aktivity a záujmy žiakov, počas prestávky v triede rozprúdil neformálne rozhovory. S uznaním ocenil jazykovú zdatnosť našich študentov a ich spontánnosť v komunikácii. Z prezentácie o Japonsku sa gymnazisti dozvedeli zaujímavé postrehy, napríklad ako geografická poloha Japonska podnietila tamojší zmysel pre dokonalosť a formovala tak národný charakter, tiež paralely v historickom vývoji v Japonsku a Európe a všetkých zaujala prednáška o spôsobe písania v japončine.

„Veľmi si vážime jedinečnú príležitosť dozvedieť sa viac o míľnikoch, ktoré formovali kultúru pre nás stále dosť vzdialenú a do veľkej miery nepoznanú. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a nové príležitosti dozvedieť sa viac o našej partnerskej krajine a jej kultúre. Ďakujeme,“ povedala pedagogička Eva Corticelli.

(ec)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 29. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom Dunaja. Meniny má Peter, Pavol, Petra.
  • 29.06.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 1. júla. V roku 1938 sa narodil pedagóg a publicista Kornel Duffek. Tento deň je Medzinárodným dňom…
  • 01.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 28. júna. V roku 1921 sa v Rakoviciach narodil biskup Peter Dubovský. V tento deň sa narodil…
  • 28.06.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 2. júla 2025
Meniny má Berta, zajtra Miloslav