Masters plavci priviezli medaily z Weldorada

• 11. októbra 2022, 23:02

Piešťanskí veteránski plavci sa počas prvého októbrového víkendu v rakúskom meste Wels zúčastnili 34. Medzinárodných majstrovstiev Rakúska v plávaní masters.

Zľava: Karol Kantek, Michaela Kičin, Anna Kičinová a Martin Bábsky. (Autor: archív Anny Kičinovej)

Počtom menšia výprava sa medzi 84 klubmi z Rakúska, Nemecka, Ukrajiny, Českej republiky, Maďarska a inými slovenskými oddielmi nestratila a z bazéna nazývaného Weldorado priviezla osem medailí a dva opravené slovenské rekordy masters.

Martin Bábsky zvíťazil na 100 m voľný spôsob a na polovičnej trati bral striebornú medailu. Karol Kantek bol medzi rovesníkmi najrýchlejší na 50 m voľný spôsob a druhý na 50 m motýlik. Anna Kičinová na 50 m motýlik, kde sa umiestnila na druhom mieste, a na 100 m motýlik, kde si vyplávala zlatú medailu, zároveň vylepšila aj vlastné rekordy SR masters. Na prsiarskych tratiach 50 m bola na tretej a 100 m na druhej priečke. Michaela Kičin vyskúšala pre zmenu šprintérske trate a na 50 m prsia skončila šiesta, na 100 m polohové preteky piata a na 50 m voľný spôsob siedma.