Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 10. októbra. Tento deň je Európskym dňom depresie, Svetovým dňom proti trestu smrti, Európskym dňom proti trestu smrti a Svetovým dňom duševného zdravia. Meniny má Slavomíra.

Foto: Zdenko Michalov

Ženské meno Slavomíra má slovanský pôvod a význam mena je „sláva mieru“. Dokáže vždy nájsť cestu k úspechu a peniazom. Má na to doslova čuch a aj keď nevie vysvetliť svojmu okoliu ako vie, z čoho bude zisk, všetci by ju mali počúvať a veriť jej.
Nebude to hneď, ale predsa len zbohatne. Vie hospodáriť a má vždy stanovené priority, čo skôr a ako sa má správať, aby dosiahla svoj cieľ. Nie je lakomá, alebo sebecká, lepšieho človeka by ste nenašli. Vie si nájsť čas na vypočutie iných a venuje sa každému so skutočnou pozornosťou.
Práve kvôli jej súcitnosti sa k nej bohatstvo dostane postupne. Na svojej ceste na vrchol sa venuje aj iným, a tak akoby „strácala čas“, no nie je to naozajstná strata.
Keď sa dostane medzi zabezpečených a bohatých ľudí, nezostane sama, tak ako väčšina ostatných. Ona sa bude môcť veriť ľuďom aj naďalej, nestane sa z nej opustená a iba využívaná osobnosť. Ovplyvňuje ju planéta Slnko.
Jej ochranné kamene sú jantár, topás a olivín.

Známe osobnosti s menom Slavomíra: 

Slavomíra Sľúková – slovenská žrdiarka

V psom kalendári oslavuje meniny Bennet, Šanája.

Hudobný kalendár

1813 – narodil sa hudobný skladateľ  Giuseppe Verdi (Le Roncole,  Taliansko). Jeho prvým úspechom bola opera Nabucco (1842), ktorá mala premiéru v milánskej La Scale. Zomrel 27. januára 1901 v Miláne vo veku 87 rokov na následky infarktu. Z jeho rozsiahleho diela sú známe opery Trubadúr, La traviata, Don Carlos, Aida, Othelo a Falstaff.
1953 – narodil sa Midge Ure (Cambuslang, Lanarkshire, Škótsko), gitarista, spevák, hráč na klávesových nástrojoch a skladateľ. Od roku 1979 bol členom skupiny Ultravox.

1954 – narodil sa Ondřej Havelka (Praha, ČR), herec, režisér, spevák a tanečník, syn známej českej herečky Libuše Havelkovej, frontman skupiny Melody Makers.
1954 – narodil sa Vašo Patejdl (Karlove Vary, ČR), skladateľ, aranžér, spevák a hráč na klávesové nástroje. V roku 1960 sa rodina Patejdlových presťahovala do Bratislavy a Vašo vyštudoval kompozíciu na Vysokej škole múzických umení. Od roku 1969 pôsobil ako jedna z vedúcich osobností v skupine Elán.
1955 – narodila sa rocková legenda David Lee Roth (Bloomington, Indiana, USA), sólový spevák skupiny Van Halen. David má na svojom konte aj šesť sólových albumov.https://www.youtube.com/embed/fuKDBPw8wQA?feature=oembed

1960 – narodil sa Eric Martin (Long Island, New York, USA), spevák skupiny Mr. Big.
1961 – narodil sa Martin Kemp (Londýn, UK) mladší z dvojice bratov, basový gitarista skupiny Spandau Ballet. Táto londýnska new romance formácia vznikla v roku 1979.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 19. júna 2024
Meniny má Alfréd, zajtra Valéria