Rezort zdravotníctva sa v nasledujúcom období sústredí na upokojenie situácie a rokovanie s lekármi

  • Nezaradené / Spravodajstvo
  • 4. októbra 2022, 07:57

Ministerstvo zdravotníctva SR sa v nasledujúcom období sústredí na upokojenie situácie a rokovanie s lekármi. Po stretnutí zástupcov vedenia rezortu s riaditeľmi nemocníc to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ten prisľúbil, že ministerstvo bude vo veľmi skorej dobe rokovať so zástupcami Lekárskeho odborového združenia. Jednotlivé štátne nemocnice pritom budú komunikovať a postupovať spoločne.

„Voči zamestnancom, ktorí podali výpovede, nebudú uplatňované žiadne sankcie,“ zdôraznil ďalej po stretnutí Lengvarský. Ten považuje za prvý dôležitý krok to, aby parlament schválil zmenu v odmeňovaní zdravotníkov. „Verím tomu, že zákon bude prerokovaný a prijatý v čo najskoršej možnej dobe,“ doplnil. Taktiež potvrdil, že stále platí údaj o približne dvoch tisíckach prijatých výpovedí.

Ako upozornili zástupcovia samotných štátnych nemocníc, gro výpovedí sa týka práve týchto zariadení, dôležitý pritom nie je ani tak počet výpovedí, ako ich štruktúra. Spoločne potvrdili, že požiadavky lekárov sú objektívne, sprevádzajú ich však silné, až „vybičované“ emócie. Veria však v dohodu a bezproblémové poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre všetkých pacientov.

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Alexander Mayer uviedol, že v uvedenom zariadení podalo výpoveď viac ako 500 lekárov, zasiahli pritom aj nosné pracoviská. V prípade napríklad čerpania veľkého množstva dovoleniek nevylúčil ani zásahy do prevádzky nemocnice. On sám považuje požiadavky lekárov za opodstatnené. „Majú na ne plný nárok, ale verím, že pacient je na prvom mieste,“ zhodnotil.

sita

7 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich