Kto nás bude liečiť? Až 2 100 lekárov podalo výpoveď

  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
  • 4. októbra 2022, 15:43

K dnešnému dňu podalo výpoveď viac ako 2 100 lekárov v 31 nemocniciach vrátane malých nemocníc. V niektorých nemocniciach podali výpovede aj zdravotné sestry.

Foto: pixabay.com

Na brífingu Lekárskeho odborového združenia (LOZ) po stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským to povedal predseda LOZ Peter Visolajský.

Ako informoval Visolajský, na dnešnom rokovaní s ministerstvom zdravotníctva (MZ) prebrali každú z ôsmich požiadaviek LOZ. Na riešeniach sa podľa Visolajského nič nezmenilo. Minister Lengvarský mal lekárskym odborom prisľúbiť, že bude požadovať systémové zmeny na úrovni vlády a komunikovať ministrom všetky požiadavky lekárskych odborov v najbližších hodinách a dňoch. „Potrebujeme vidieť reálne kroky, že sú zákony predložené do parlamentu, že koalícia ide za to hlasovať,“ povedal predseda LOZ a vyzval kompetentných, aby si uvedomili vážnosť situácie. Upozornil na niektoré časovo menej náročné požiadavky, akou je reforma vzdelávania lekárov. „Stačí prekopírovať český systém,“ navrhuje Visolajský a dodáva, že od apríla sa na tejto reforme nerobilo.

sita

11 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor