Na Letisko Piešťany prichádzajú dve spoločnosti, ktoré tu budú servisovať lietadlá

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 3. októbra 2022, 13:26

Vedenie Letiska Piešťany, ktorého majoritným akcionárom je Trnavský samosprávny kraj, podpísalo nájomné zmluvy so spoločnosťami zaoberajúcimi sa nákladnou leteckou dopravou. Dve zahraničné letecké spoločnosti Vulkan Air a Swift Solution Atlantic zriadia na letisku základne na opravu a údržbu svojej flotily lietadiel.

(Autor: TTSK)

„Letisko Piešťany má za sebou úspešnú, už tretiu letnú charterovú sezónu, počas ktorej prepravilo takmer 13-tisíc cestujúcich. V jeho „rozlietavaní“ pokračujeme aj prostredníctvom efektívneho využívania potenciálu nehnuteľného majetku. Uzavreli sme dve nové zmluvy so spoločnosťami, ktoré na letisku budú servisovať svoje nákladné lietadlá. Dohodli sme sa na dlhodobej a vzájomne výhodnej spolupráci. Piešťanské letisko tak dostalo ďalší rozvojový impulz, ktorý sa pozitívne odrazí aj na výsledkoch jeho hospodárenia,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Na piešťanskom letisku bude mať v zmysle zmluvy svoju základňu na opravu lietadiel estónska spoločnosť Vulkan Air. Spoločnosť, s ktorou vedenie piešťanského letiska uzavrelo dohodu o spolupráci ešte v auguste, sa zaoberá nákladnou leteckou dopravou. Rovnaké zameranie má aj spoločnosť Swift Solution, ktorá prepravuje humanitárnu pomoc či hodnotný tovar.

„Zmluvy s obomi spoločnosťami sme uzavreli predbežne do konca roka 2023 s tým, že môže prísť k ich predĺženiu. S treťou spoločnosťou o podobnej zmluve aktívne rokujeme. Letisku to prinesie ďalšie pohyby a s tým spojené výnosy, čo je pre nás dôležité najmä mimo letnej sezóny. Verím, že perspektívne budeme ponúkať ešte viac nákladných letov z Piešťan, ktoré s obľubou využívajú napríklad firmy v automobilovom priemysle,“ povedal výkonný riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

TS TTSK

294 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína