Bašovce súperili s Ostrovom a Orvišťom

  • Kultúra a spoločnosť / Región
  • 28. septembra 2022, 23:02

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO olympiády ženy, muži, deti i mládež. Športom, gastronómiou a vynikajúcou náladou obdarená akcia troch obcí – Bašoviec, Ostrova a Veľkého Orvišťa – sa uskutočnila v sobotu 17. septembra na štadióne v Bašovciach. Začala sa cyklojazdou cez tri obce. Do pedálov šliapol i najstarší účastník, skalný cyklista 84-ročný Vincenc Urban z Bašoviec, najmladším bol 13-ročný Peter Müller z Piešťan.

(Autor: autor/archív obcí)

Dôvodov na radosť bolo v ten deň mnohonásobne viac. Areál rozvoňali plné kotlíky guláša, pri každom z nich tie najfajnovejšie ingrediencie pridávali gulášmajstri. Varilo sa tu súťažne. Najchutnejší guláš navaril Peter Djenka z Veľkého Orvišťa, na druhej priečke sa umiestnil fajnový guláš hasičov z Veľkého Orvišťa, na treťom mieste bodoval guláš z Bašoviec, ktorý navaril Vladimír Dekan.

Traja starostovia obcí: (odprava) Jozef Tkácz z Ostrova, Pavol Paulovič z Veľkého Orvišťa a Ľubomír Dekan z Bašoviec.

Potom, čo jednotlivci aj tímy súťažili v športových aj menej športových disciplínach – v nohejbale, hode vrecom slamy i hode basketbalovou loptou do koša či futbalovými jedenástkami, BOVO triatlone, (ne)orientačnom behu či preťahovaní lanom, nezaujatí rozhodcovia Tatiana Julinyová, Roman Pomajbo a Bohuš Kollár prisúdili najviac bodov reprezentantom, ktorí boli najlepší v jednotlivých disciplínach.

„Bašovce dominovali v nohejbale, Ostrov v bezorientačnom behu a v preťahovaní lanom, Veľké Orvište v kopaní jedenástok a v kopaní na presnosť. V súťažných zábavno-športových disciplínach dominovalo Veľké Orvište, druhý bol Ostrov a bronz si odniesli Bašovčania,“ uviedol Pavol Paulovič, starosta obce Veľké Orvište.

Do Bašoviec prišli aj starostovia okolitých obcí, aby zaspievali hostiteľskému starostovi Ľubomírovi Dekanovi. „Kolegovia z okresu Nové Mesto nad Váhom prišli v závere BOVO olympiády a zaspievali mi piesne, ktoré milujem – na Kráľovej holi a Hej, sokoly. Bol som rád a dojatý aj preto, že sa lúčim so starostovskou stoličkou,“ usmial sa Dekan. Starosta tiež poďakoval skvelému kolektívu pracovníkov Obecného úradu z Ostrova, ktorí veľmi pomáhali s prípravou akcie. Poďakovanie patrí aj návšteve starostov z Novomestského okresu, ktorí sa v Bašovciach na štadióne zastavili a veľmi sa im páčilo.

Aby sme nezabudli na maškrtníkov, okrem guláša či zemiakových placiek boli v jedálničku BOVO olympiády aj BOVO maškrty v podobe veľkých veterníkov. V úplnom závere starosta Bašoviec ešte raz zažil milé prekvapenie – za vynikajúce športové popoludnie, príjemné chvíle a zároveň skvelú spoluprácu za tri volebné obdobia poďakoval svojmu kolegovi starosta Ostrova Jozef Tkácz.

57 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína