Potrebujú čistiace prostriedky i jedlo

Najväčšia pomoc pre piešťanský útulok je jednoznačne adopcia zvieraťa. Okrem toho však môžete prísť v priaznivom počasí venčiť psy alebo poskytnúť zvieraťu dočasnú opateru, prípadne prispieť finančne či materiálne.

(Autor: FB Viac úsmevov:) )

Útulok opäť spísal produkty, ktoré využíva na dennej báze a ich spotreba je vysoká. Ich prinesením určite pomôžete. Ide najmä o čistiace prostriedky ako Fixinela, Pulirapid, Jar, tekuté mydlo, kapsuly na pranie, z potravín sú to cestoviny, ryža alebo ovsené vločky. Priniesť však môžete aj papierové utierky, kancelársky papier, 120-litrové plastové vrecia na odpad, sacie podložky, sensitive krmivo, odčervovacie a odblšujúce prípravky, šampóny pre psy, podstielku pre mačky a posteľnú bielizeň. A keďže sa blíži zima, v útulku už zbierajú aj deky a koberce. Určite nenoste matrace, periny a vankúše. Psy ich likvidujú.

Problémom sú stále aj množiace sa pouličné mačky. Nahlasovať ich môžete na telefónnom čísle 0904/170 913 či prostredníctvom správy na facebookové konto Viac úsmevov:). Útulok je plný, prijať ich nemôže, ale nechá ich vykastrovať. Následne budú tieto mačky vypustené do svojho prirodzeného prostredia s označením na ušku a s vakcínou proti besnote. „Ak nájdete mačiatka, poskytnite im základnú opateru, pomôžte aj vy s hľadaním domova, pošlite fotografie s uvedením lokality a telefónnym kontaktom. Prezdieľame, ale prijať nemôžeme,“ dodávajú z útulku, kde v uplynulých týždňoch riešili nielen plný stav zariadenia, ale aj prinesené mačacie ochorenia.

64 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora