V Trnavskom kraji ide do volieb 10 kandidátov na župana a 263 na krajských poslancov

  • Kraj / Región
  • 21. septembra 2022, 14:39

Z desiatich kandidátov na predsedu Trnavského samosprávneho kraja sú dvaja nezávislí, osem kandiduje za politické strany alebo koalície.

Ilustračné foto: am.

Volebná komisia zaregistrovala desať kandidátov na predsedu a 263 kandidátov na 40 kresiel poslancov Trnavského samosprávneho kraja. Vyplýva to zo zoznamov zaregistrovaných kandidátov, ktoré zverejnila volebná komisia kraja.

O hlasy voličov sa vo voľbách 29. októbra budú uchádzať kandidáti na predsedu Martin Beluský (Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko), József Berényi (Aliancia), Zdenko Čambal (SNS, Smer-SD), Martin Červenka (NEKA), Roland Hakszer (NEKA), Roman Chudý (Život – národná strana), Zdenko Rosina (Národná koalícia/nezávislí kandidáti, Ivan Stanovič (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť), Veronika Temňáková (Republika) a Jozef Viskupič (OĽaNO, Nova, KÚ, Zmena zdola, SaS, KDH, Spolu – občianska demokracia, Šanca, ODS, Za ľudí, Sme rodina, OKS, DS, Maďarské fórum).

O 40 poslaneckých kresiel sa v siedmich volebných obvodoch uchádza 263 kandidátov. Volebné obvody kopírujú okresy Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica a Trnava. Najviac poslancov bude mať volebný obvod Trnava – deväť, nasleduje Dunajská Streda – osem, Galanta – sedem, Piešťany a Senica po päť, Skalica a Hlohovec budú mať po troch poslancoch.

Trnavský samosprávny kraj má podľa údajov Štatistického úradu SR približne 565-tisíc obyvateľov, každý zo štyridsiatich poslancov tak bude zastupovať v prepočte zhruba 14 100 obyvateľov.

V krajských voľbách pred piatimi rokmi volebná komisia Trnavského samosprávneho kraja pôvodne zaregistrovala šesť kandidátov na župana, jeden z nich sa vzdal. O miesta poslancov malo záujem 249 kandidátov.

SITA

3 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor