Piešťanec 20 rokov predstieral, že je invalid

Subvenčný podvod, ktorého sa dopustil 46-ročný muž z Piešťan, odhalili trnavskí kriminalisti. Nebyť ich operatívnej práce v teréne, by zostal tento zločin nepotrestaný.

KRPZ

PORUCHY A ZLÝ STAV PREDSTIERAL

Kriminalisti predložili všetky získané materiály vyšetrovateľke, ktorá začala tento rok trestné stíhanie. Na základe získaných dôkazov, znaleckých posudkov a výsluchov obvinila muža zo zločinu subvenčného podvodu. Od novembra 1993 do augusta 2017 mal neoprávnene poberať invalidný dôchodok. Prvýkrát požiadal o príspevok, keď dovŕšil 18 rokov a mentálnu retardáciu stredného stupňa, ktorú mu diagnostikovali viacerí lekári, predstieral takmer 24 rokov.

OKLAMAL LEKÁROV AJ POISŤOVŇU

Zdravotný stav pritom deklaroval sociálnej poisťovni lekárskymi správami od viacerých odborných lekárov a to nielen pri zisťovacej prvotnej posudkovej kontrole ale aj na  opakovaných kontrolách. V ambulanciách celé roky simuloval duševné poruchy, ťažko komunikoval a dokonca bol plne pozbavený spôsobilosti na právne úkony. V roku 2017 však požiadal, kvôli práci, o prinavrátenie plnej spôsobilosti a vo vypracovanom posudku neboli potvrdené ani zistené diagnózy, na základe ktorých by mal nárok na vyplácanie invalidného dôchodku. Sociálnu poisťovňu za tie roky pripravil o viac ako 56-tisíc eur. V roku 2017 došlo k pozastaveniu vyplácania dávok.

ZA PODVOD AŽ 12 ROKOV BASY

Obvinený muž z Piešťan je stíhaný na slobode. Ak ho súd uzná vinným, za podvod v takomto rozsahu mu môže hroziť trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov

KRPZ

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda