Veslári úspešní na regate vo Villachu

  • Veslovanie / Šport
  • 18. septembra 2022, 08:32
Martin Cifra

Cez víkend 10.-11. septembra sa výber piatich veslárov Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany zúčastnil na kvalitne obsadenej medzinárodnej regate v rakúskom Villachu. S účasťou veslárov z Rakúska, Nemecka, Slovinska, Chorvátska, Českej republiky a Talianska sa na krásnom horskom jazere Ossiachersee uskutočnil už 61. ročník týchto pretekov s názvom International Rowing Challenge Villach.

(Autor: Erika Jurgová)

Piešťancom sa darilo už v rozjazdách v sobotu,  z prvého miesta postúpili do nedeľného A-finále dvojskif dorastencov Alex Klein s Viktorom Jurgom a na skife Viktor Jurga. Darilo sa aj dievčatám, v kategórii žiačok na skife postúpila do A-finále Ema Vavrová a na dvojskife reprezentantky v kategórii junioriek Simona Weiszová s Annou Kublovou.

Títo pretekári,  ktorí sú už všetci zároveň študentami Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, vzorne reprezentovali piešťanské farby aj v nedeľných bojoch o medaile s vedomím, že celá regata je prenášaná naživo službou YouTube.

Skifár Viktor Jurga nenašiel premožiteľa medzi 35 pretekármi, získal zlatý pohár a možnosť podeliť sa v interview v anglickom jazyku so svojimi dojmami z víťaznej jazdy na 1500m trati.   

S úspechom pokračovali dievčatá Anna Kublová a Simona Weiszová v kategórii junioriek, ktoré vybojovali  bronzovú medailu z celkového počtu 12 dvojskifov na 2000m vzdialenosti. Obdivuhodné výkony pokračovali finálovou jazdou 14 ročných žiačok, medzi ktorými Ema Vavrová dosiahla na striebornú priečku a  predbehla celkovo 20 pretekárok na trati dlhej 1000m. Dorastenci Alex Klein a Viktor Jurga na dvojskife v tesnom finiši nestačili iba na posádku z Nemecka a odniesli si strieborné medaily spomedzi 19 dvojskifov. Na skife junioriek Anna Kublová vyhrala B-finále a Simona Weiszová doveslovala na 4. mieste vo finále C.

Piešťanskí veslári, zverenci trénera Gennadija Ochkalenka a trénera Petra Strečanského,  štartovali na medzinárodnej regate vo Villachu aj vďaka podpore zo Slovenského veslárskeho zväzu.

Erika Jurgová

108 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 6. októbra 2022
Meniny má Natália, zajtra Eliška