Podchod popod železnicu na Dopravnej preberá po rokoch do užívania kúpeľné mesto

Piešťany sa konečne dočkali a podchod pre peších a cyklistov na Dopravnej ulici popod železničnú trať budú môcť obyvatelia nielen užívať, ale mesto sa oň bude už môcť aj oficiálne starať. Podchod vybudovali železničiari ešte v roku 2008 ako vyvolanú investíciu pri modernizácii železničného koridoru, no platné kolaudačné rozhodnutia na jeho užívanie získali až v rokoch 2020-2021. Do zastupiteľstva tak prichádza materiál na schválenie poslancami o prevzatie tejto stavby do majetku mesta.

(Autor: vd)

Podchod na Dopravnej ulici je v podstate jediná spojnica s centrom, priemyselnou časťou mesta a sídliskom Nikola Teslu pre peších a cyklistov mimo dopravného koridoru pre automobily. Doteraz sa oň museli starať železničiari. Piešťanci, ktorí tadiaľ prechádzajú, by mohli o podchode písať eseje. Na vandalizmus, často posprejované steny či občasné pozostatky po vykonaní ľudskej potreby si postupne zvykli. I keď je fakt, že v súčasnosti je podchod uprataný a steny vymaľované.

Oveľa viac ich však trápi bezpečnosť v neprehľadnej spojnici mestskej časti s priemyselnou. Sú ostražití, cyklisti vyzváňajú odušu, invalidi tadiaľ radšej nechodia a mamičky s kočíkmi sa tisnú popod stenu, aby ich náhodou nejaký kaskadér, ktorý si to v rýchlosti šinie z druhej strany, nenabral. Bezpečnosť malo zvýšiť dodatočne namontované zrkadlo, za pomoci ktorého prechádzajúci vidia aj za zalomenie podchodu. Ale i na to sa svoju dobu niekto ulakomil a zrkadlo ukradol. Železničiari ho nahradili a zatiaľ svojmu účelu slúži.

Ak poslanci predkladaný materiál o prevzatí podchodu schvália, prejde do starostlivosti Služieb mesta Piešťany ako všetky ostatné verejné mestské komunikácie. Dúfajme, že sa starostlivosť oň nezhorší, i keď s tým, ako bol navrhnutý a postavený, sa už nič nedá urobiť a pri pohybe v podchode treba byť opatrný a ohľaduplný. 

97 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 27. septembra 2023
Meniny má Cyprián, zajtra Václav