Podchod popod železnicu na Dopravnej preberá po rokoch do užívania kúpeľné mesto

Piešťany sa konečne dočkali a podchod pre peších a cyklistov na Dopravnej ulici popod železničnú trať budú môcť obyvatelia nielen užívať, ale mesto sa oň bude už môcť aj oficiálne starať. Podchod vybudovali železničiari ešte v roku 2008 ako vyvolanú investíciu pri modernizácii železničného koridoru, no platné kolaudačné rozhodnutia na jeho užívanie získali až v rokoch 2020-2021. Do zastupiteľstva tak prichádza materiál na schválenie poslancami o prevzatie tejto stavby do majetku mesta.

(Autor: vd)

Podchod na Dopravnej ulici je v podstate jediná spojnica s centrom, priemyselnou časťou mesta a sídliskom Nikola Teslu pre peších a cyklistov mimo dopravného koridoru pre automobily. Doteraz sa oň museli starať železničiari. Piešťanci, ktorí tadiaľ prechádzajú, by mohli o podchode písať eseje. Na vandalizmus, často posprejované steny či občasné pozostatky po vykonaní ľudskej potreby si postupne zvykli. I keď je fakt, že v súčasnosti je podchod uprataný a steny vymaľované.

Oveľa viac ich však trápi bezpečnosť v neprehľadnej spojnici mestskej časti s priemyselnou. Sú ostražití, cyklisti vyzváňajú odušu, invalidi tadiaľ radšej nechodia a mamičky s kočíkmi sa tisnú popod stenu, aby ich náhodou nejaký kaskadér, ktorý si to v rýchlosti šinie z druhej strany, nenabral. Bezpečnosť malo zvýšiť dodatočne namontované zrkadlo, za pomoci ktorého prechádzajúci vidia aj za zalomenie podchodu. Ale i na to sa svoju dobu niekto ulakomil a zrkadlo ukradol. Železničiari ho nahradili a zatiaľ svojmu účelu slúži.

Ak poslanci predkladaný materiál o prevzatí podchodu schvália, prejde do starostlivosti Služieb mesta Piešťany ako všetky ostatné verejné mestské komunikácie. Dúfajme, že sa starostlivosť oň nezhorší, i keď s tým, ako bol navrhnutý a postavený, sa už nič nedá urobiť a pri pohybe v podchode treba byť opatrný a ohľaduplný. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. mája 2024
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána