Juniorské MS v kanoistike so šesticou Piešťancov

• 13. septembra 2022, 08:21

Juniori a pretekári do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike zavŕšili tohtoročnú sezónu na majstrovstvách sveta, ktoré sa konali od 31. augusta do 4. septembra v maďarskom Szegede.

Hore zľava: Michal Zrutta, tréner Róbert Erban, Peter Kizek, Daniel Rybanský a Matej Današ, dolu zľava: Hana Gavorová a Romana Švecová. (Autor: archív autora)

Slovenskú reprezentáciu tvorilo 17 juniorov, z toho traja kajakári z Piešťan, a 11 pretekárov kategórie U23, z toho dvaja kajakári a jeden kanoista z Piešťan, s trénerom Róbertom Erbanom.

Juniorky Hana Gavorová a Romana Švecová s A. Mukovou a D. Husárikovou v K4 na 500 metrov obsadili siedme miesto a Michal Zrutta spolu s Ľ. Tóthom, J. Kukučkom a D. Doktoríkom tiež v juniorskej K4 na 500 m skončili na šiestej priečke.

Kajakári U23 Daniel Rybanský s T. Holkom si v K2 na 1000 m vybojovali štvrté miesto a v K2 na 500 m ôsme miesto, Matej Današ v K1 na 1000 m skončil v C-finále na šiestej priečke a kanoista Peter Kizek s E. Strýčkom boli v C2 na 500 m v B-finále prví a v C2 na 500 m obsadili v semifinále šieste miesto.