Atléti sa na European Kids Athletics Games nestratili

  • atletika
  • 13. septembra 2022, 08:13

V Brne sa 3. až 6. septembra uskutočnili najväčšie európske žiacke atletické preteky European Kids Athletics Games. Štartovalo na nich okolo dvetisíc detí z 15 štátov. Mladí atléti z TJ Družba Piešťany sa v tejto obrovskej konkurencii nestratili.

Výprava atlétov TJ Družba Piešťany na pretekoch v Brne. (Autor: Annamária Halmová)

Preteky mali fantastickú atmosféru, ktorá poháňala účastníkov k lepším výkonom a osobným rekordom. Najúspešnejším z piešťanskej výpravy bol Matej Brežný, v behu na 800 metrov si vybojoval bronzovú medailu. Veľmi kvalitná a úspešná bola štafeta na 4×300 m v zložení Adam Massalkhi, Petra Baláková, Zorka Krupová a Samuel Krepop, ktorá zo 41 štafiet dobehla na piatom mieste. Za zmienku stoji, že obaja chlapci, ktorí v nej bežali, štartovali krátko predtým v behu na 300 m a utvorili si osobné rekordy.

Adam Massalkhi z 98 štartujúcich v behu na 60 m si s piatym postupovým časom vybojoval A-finále, kde skončil na siedmom mieste s osobným rekordom, a Petra Baláková obsadila v B-finále tretiu priečku. Eliška Drahovská dobehla na 1500 m na 11. mieste. Osobné rekordy si utvorili i Matej Brežný, Natália Krepopová, Jakub Kubala a Denis Sýkora.

Annamária Halmová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda