Prenosy opier z New Yorku sú späť

Priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku sú späť. Dom umenia Piešťany bude v začínajúcej sezóne opäť ako jediný na Slovensku premietať predstavenia naživo z newyorskej opernej scény, pričom pre divákov sú pripravené lahôdky ako La Traviata či Don Giovanni.

(Autor: Paola Kudacki/MET Opera)

Prenosy opier sa začnú v sobotu 22. októbra predstavením Medea. Sondra Radvanovsky už triumfovala v Metropolitnej opere v niektorých zo sopránových úloh repertoára. Tentoraz hrá v predstavení Medea mýtickú čarodejnicu, ktorá sa vo svojej snahe po pomste nezastaví pred ničím. Spolu s ňou sa v premiérovej produkcii Cherubiniho majstrovského diela predstaví tenorista Matthew Polenzani ako Medein manžel Argonaut Giasone. Predvedie sa aj sopranistka Janai Brugger ako Glauce, Medeina rivalka v láske, bas Michele Pertusi ako jej otec Creonte, kráľ Korintu a mezzosopranistka Ekaterina Gubanova ako Medeina dôverníčka Neris.

Ďalšou v poradí bude Verdiho opera La Traviata, tá je naplánovaná na sobotu 5. novembra. Do Vianoc ešte uvidíte dielo The Hours, ktoré skomponoval Kevin Puts. V novom roku si budete môcť pozrieť priamy prenos opier Fedora (Umberto Giordano), Lohengrin (Richard Strauss), Falstaff (Giuseppe Verdi), Ružový gavalier (R. Strauss), Champion (Terence Blanchard), Don Giovanni (Wolfgang Amadeus Mozart) a Čarovná flauta (W. A. Mozart).

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda