Vyduté miesta na kolokruhu sú vyznačené farebne

Nielen na „ratnovskej“ strane vodnej nádrže Sĺňava, ale aj na piešťanskej je v niekoľkých miestach citeľné, že tamojší asfalt má už čo-to za sebou. V priebehu ostatných týždňov pribudli na vydutých miestach farebné označenia, ktoré športovcov upozorňujú na hroziace nerovnosti.

(Autor: am)

Od Krajinského mosta po bránu k Siesta pláži využívajú bežci, cyklisti či korčuliari približne päťkilometrový úsek solídneho asfaltu. Blížiac sa k hati sa však v niektorých miestach povrch pre tamojšie stromy vydúva, čo pri väčšej rýchlosti môže byť najmä pre nepripravených korčuliarov zaťažkávajúca skúška rovnováhy. Po novom by si však nebezpečné miesta mal všimnúť každý – sú totiž vyznačené krikľavo žltou farbou a pútajú pozornosť športovca už z diaľky.

Tento úsek je možné aj v nasledujúcich dvoch mesiacoch využívať ako súčasť celého Kolokruhu Sĺňava. Slovenský vodohospodársky podnik začiatkom augusta informoval, že plánované revízne práce sú hotové a verejnosť môže opätovne využívať prechod cez hrádzu. „Po dlhých mesiacoch revíznych prác vám s radosťou oznamujeme, že od 1. augusta je prejazd haťou Drahovce umožnený denne v zmysle pôvodného časového harmonogramu,“ uviedli v tom čase vodohospodári.

A kým v auguste bol prejazd povolený cez týždeň od 15.15 do 20.00 h a počas víkendov od 9.00 do 20.00 h, s príchodom jesene sa toto mení. V septembri môžete jazdiť cez hrádzu v pracovných dňoch od 15.15 do 19.00 h, cez víkendy od 10.00 do 19.00 h, v októbri cez týždeň od 15.15 do 18.00 h, počas víkendov od 10.00 do 18.00 h. Posledným októbrovým dňom sa prejazd pred zimou končí, hať sa otvára zasa v apríli.

Vlani vodohospodári pristúpili k nepatrnej zmene otváracích hodín z dôvodu často vznikajúcich konfliktov medzi pracovníkmi Slovenského vodohospodárskeho podniku, ktorí opúšťali svoje pracovisko, a cyklistami, ktorí v rovnakom čase využívali prejazd haťou. Z bezpečnostných dôvodov preto posunuli otvorenie prejazdu pre verejnosť v pracovných dňoch o 15 minút.

Naďalej je nutné byť v priestoroch hate obozretný. Neraz sa tam totiž cyklisti zranili, pričom vodohospodári evidovali napríklad zlomeninu ruky či zašívanie hlavy s následnou hospitalizáciou. Na mostovke sa nachádzajú koľajnice, po ktorých sa posúva portálový žeriav. V miestach prechádzania sú koľaje osadené prechodkami, no i tak sa úrazové situácie stávajú. Je nutné sa preto na bicykli či korčuliach jazdu prispôsobiť podmienkam. 

104 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor