Útulkáči majú nové oplotenie

Aj piešťanský útulok je v podstate čosi ako starý dom, ktorý potrebuje opravy, doplnenia a občasné renovácie. Pri starostlivosti o chlpáčov je však ekonomicky náročné z rozpočtu zabezpečiť okrem štandardného chodu aj takéto inovácie, našťastie, nájdu sa dobrí ľudia a organizácie, čo sú ochotní prispieť. Vďaka nim, a tiež vďaka niekoľkým párom šikovných rúk v lete pribudol do prednej časti areálu nový plot.

(Autor: FB Viac úsmevov:))

Oplotenia v piešťanskom útulku postupne obnovujú už niekoľko rokov. Pre finančnú nákladnosť týchto renovácií je však dôležité, že sa nájdu podporovatelia, ktorí sú ochotní v rámci svojich možností prispieť. A potom sú tu šikovní pracovníci a dobrovoľníci, ktorí plot vlastnými rukami postavia, a to aj v poriadnych horúčavách. Počas leta sa v útulku podarilo obnoviť plot v prednej časti, pričom za približne 2500 eur nakúpili materiál a prenajali „mašiny“. A tak je výbeh pre chlpáčov zasa o čosi bezpečnejší.

Ak by ste chceli útulkáčom taktiež prispieť, stále sú financie potrebné na nové podlahy, nákup čipov, krmiva či kastráciu psov a mačiek. Pouličné mačky môžete aj nahlasovať na telefónnom čísle 0904/170 913 či prostredníctvom správy na facebookové konto Viac úsmevov:). Útulok je plný, prijať ich nemôže, ale nechá ich vykastrovať. Následne budú mačky vypustené do svojho prirodzeného prostredia s označením na ušku a s vakcínou proti besnote.

„Ak nájdete mačiatka, poskytnite im základnú opateru, pomôžte s hľadaním domova, pošlite fotky s uvedením lokality a telefónnym kontaktom. Prezdieľame, ale prijať nemôžeme,“ dodávajú z útulku. A samozrejme, pomôcť môžete vždy aj venčením či adopciou zvieraťa.

96 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 27. septembra 2023
Meniny má Cyprián, zajtra Václav