Útulkáči majú nové oplotenie

Aj piešťanský útulok je v podstate čosi ako starý dom, ktorý potrebuje opravy, doplnenia a občasné renovácie. Pri starostlivosti o chlpáčov je však ekonomicky náročné z rozpočtu zabezpečiť okrem štandardného chodu aj takéto inovácie, našťastie, nájdu sa dobrí ľudia a organizácie, čo sú ochotní prispieť. Vďaka nim, a tiež vďaka niekoľkým párom šikovných rúk v lete pribudol do prednej časti areálu nový plot.

(Autor: FB Viac úsmevov:))

Oplotenia v piešťanskom útulku postupne obnovujú už niekoľko rokov. Pre finančnú nákladnosť týchto renovácií je však dôležité, že sa nájdu podporovatelia, ktorí sú ochotní v rámci svojich možností prispieť. A potom sú tu šikovní pracovníci a dobrovoľníci, ktorí plot vlastnými rukami postavia, a to aj v poriadnych horúčavách. Počas leta sa v útulku podarilo obnoviť plot v prednej časti, pričom za približne 2500 eur nakúpili materiál a prenajali „mašiny“. A tak je výbeh pre chlpáčov zasa o čosi bezpečnejší.

Ak by ste chceli útulkáčom taktiež prispieť, stále sú financie potrebné na nové podlahy, nákup čipov, krmiva či kastráciu psov a mačiek. Pouličné mačky môžete aj nahlasovať na telefónnom čísle 0904/170 913 či prostredníctvom správy na facebookové konto Viac úsmevov:). Útulok je plný, prijať ich nemôže, ale nechá ich vykastrovať. Následne budú mačky vypustené do svojho prirodzeného prostredia s označením na ušku a s vakcínou proti besnote.

„Ak nájdete mačiatka, poskytnite im základnú opateru, pomôžte s hľadaním domova, pošlite fotky s uvedením lokality a telefónnym kontaktom. Prezdieľame, ale prijať nemôžeme,“ dodávajú z útulku. A samozrejme, pomôcť môžete vždy aj venčením či adopciou zvieraťa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam