V Dome umenia zaznejú najkrajšie piesne Hany Hegerovej

Do piešťanského Domu umenia zavítajú hviezdy, ktoré si uctia legendu. V utorok 4.októbra o 19.00 h vystúpia na pódium kultúrneho stánku na nábreží Váhu umelci ako Richard Müller či Zuzana Krónerová a ďalší, aby vzdali hold šansoniérke par excellence – Hane Hegerovej.

Hana Hegerová nebola „iba“ speváčka, tak ako šansón nie je „iba“ pieseň. Šansón obsahuje a vyjadruje príbeh, vyzdvihne drámu a od interpreta sa očakáva, že sa do textu úplne ponorí a dokáže celkom prirodzene vystihnúť a sprostredkovať tie najdrobnejšie detaily, pričom kvalita hudby a textu je pri tomto žánre zásadná. Postavenie šansónu medzi hudobnými žánrami možno prirovnať k poézii v literatúre. Je to akýsi vyšší druh piesne, ktorý nemusí pochopiť každý, ale túto jeho výnimočnosť cíti väčšina. A práve v tom bola Hana Hegerová par excellence.

V programe Levandulová, ktorý do Domu umenia Piešťany prichádza prvý októbrový utorok, zaznejú v prevažnej miere piesne z repertoáru prvej dámy česko-slovenského šansónu Hany Hegerovej, ale aj ďalšie nádherné piesne z autorskej dielne Petra Hapku a Michala Horáčka. Tešiť sa môžete na mená ako Zuzana Krónerová, Zuzana Mauréry, Lucia Šoralová, Richard Müller či Petr Malásek so sprievodnou kapelou.

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj, alebo priamo v pokladni Domu umenia. Sú v hodnote 26,90 eur a 29,90 eur, no v deň konania koncertu bude ich cena 35 eur. Predstavenie je súčasťou 24. ročníka festivalu Piešťanské rendezvous.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina