Školský rok začína a policajti sú pripravení dohliadnuť na bezpečnosť školákov

  • Kraj / Piešťany / Región
  • 3. septembra 2022, 15:35

Bezpečnosť cestnej premávky budú policajti vo zvýšenej miere kontrolovať počas celého mesiaca.

(Autor: FB polícia)

V pondelok 5. septembra začína nový školský rok, a preto polícia tak ako každý rok, aj teraz posilní dopravné, poriadkové a železničné hliadky na Slovensku. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť školákov v okolí škôl a v uliciach okolo školy a zabezpečiť všetkým účastníkom cestnej premávky bezpečnosť. Polícia dohliadne aj na plynulosť cestne premávky. Informovala v tlačovej správe hovorkyňa ministerstva vnútra SR Denisa Bárdyová.

Bezpečnosť cestnej premávky budú policajti vo zvýšenej miere kontrolovať počas celého mesiaca. Policajti sa zamerajú najmä na tie pravidlá, ktorú sú najčastejšími príčinami dopravných nehôd. Viac policajtov bude najmä na miestach a úsekoch ciest, kde dochádza najčastejšie k smrteľným nehodám. Vodiči budú podrobení dychovej skúške, nakoľko pod vplyvom alkoholu vodiči zavinili počas siedmich mesiacov 829 dopravných nehôd. Polícia sa zameria aj na iné motorové a nemotorové vozidlá, na dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov, na dodržiavanie spôsobu jazdy a hlavne na dodržiavanie zákazu obsluhovať telefónny prístroj.

Počas siedmich mesiacov tohto roku bolo na území SR zaevidovaných celkom 7 035 dopravných nehôd, čo predstavuje nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 641 nehôd. Pri týchto dopravných nehodách bolo usmrtených 145 osôb, čo je o 42 osôb viac ako počas siedmich mesiacov 2021.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda