Kandidátne listiny na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja doručilo desať kandidátov

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 1. septembra 2022, 12:16

O post predsedu Trnavského samosprávneho kraja sa uchádza desať kandidátov. Ide o druhý najvyšší počet záujemcov o pozíciu trnavského župana v doterajšej histórii samosprávnych krajov. Viac ich bolo len v prvých krajských voľbách v novembri 2001, keď sa o hlasy voličov uchádzalo až 13 kandidátov.

Od vzniku samosprávnych krajov v roku 2001 je to druhý najvyšší počet uchádzačov o funkciu trnavského župana. Viac ich bolo len v prvých voĺbách v novembri 2001, kedy sa o hlasy voličov uchádzalo až trinásť kandidátov. (Autor: trnava-vuc.sk)

Kandidátne listiny v stanovenom termíne podľa riaditeľky odboru komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja Natálie Petkáčovej doručili Martin Beluský ( Kotlebovci – ĽSNS), József Berényi ( Aliancia), Zdenko Čambal ( SNS, Smer – SD), Martin Červenka (NEKA), Roland Hakszer (NEKA), Roman Chudý ( Život – národná strana), Zdenko Rosina (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti) Ivan Stanovič (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť), Veronika Temňáková, ( Republika) a Jozef Viskupič (OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia, Zmena zdola, Sloboda a Solidarita, KDH, Spolu – občianska demokracia, Šanca, ODS, Za ľudí, Sme rodina, OKS, DS, Magyar Fórum – Maďarské fórum). Petkáčová pripomína, že oficiálnymi kandidátmi sa stanú až po zaregistrovaní volebnou komisiou.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať v sobotu 29. októbra spoločne s komunálnymi voľbami.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda