V Hlohovci majú len dvoch kandidátov na post primátora

  • Kraj / Región
  • 31. augusta 2022, 17:24

Kandidátne listiny pre voľby primátora Hlohovca doručili mestskej volebnej komisii len dvaja kandidáti, obaja sa stretli vo volebnom súboji aj pred štyrmi rokmi. 50-ročný mestský poslanec Ivan Baranovič kandiduje ako nezávislý a 53-ročný súčasný primátor Miroslav Kollár je kandidátom strany Spolu – občianska demokracia. Vo voľbách pred štyrmi rokmi získal Kollár 2 610 hlasov voličov, Baranovič mal približne o tisícku hlasov menej a skončil na treťom mieste.

Politické strany nominovali v Hlohovci 38 kandidátov na pozíciu poslanca mestského zastupiteľstva a svoje kandidátne listiny doručilo aj 18 nezávislých kandidátov.

Všetky podané kandidátne listiny musí ešte skontrolovať mestská volebná komisia, ktorá sa prvý raz zíde v pondelok 5. septembra. Kandidáti budú oficiálne zaregistrovaní až po kontrole všetkých náležitosti kandidátok. Hlohovčania si budú v sobotu 29. októbra do mestského zastupiteľstva voliť 17 poslancov.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína