Zámorský expert: Sýkora raz môže byť členom prvých dvoch útokov „jazdcov“

  • Hokej / Šport
  • 25. augusta 2022, 08:43

Zámorský expert Tony Ferrari z magazínu The Hockey News považuje slovenského hokejistu Adama Sýkoru za prísľub do budúcnosti pre útok klubu New York Rangers zo zámorskej NHL. „Jazdci“ použili na 17-ročného rodáka z Piešťan svoju prvú voľbu na tohtoročnom drafte nováčikov, vybrali si ho v druhom kole zo 63. miesta. Ferrari si myslí, že jeho ofenzívne schopnosti sa tímu z Manhattanu môžu raz hodiť.

Adam Sýkora by mal byť budúcnosťou New York Rangers. (Autor: FB Adam Sykora)

„Adam Sýkora je veľmi talentovaný hráč, s jeho schopnosťou tvoriť hru a pôsobivo šikovnými rukami by mohol byť členom prvých dvoch útokov,“ napísal o Sýkorovi. Úradujúci slovenský vicemajster s HK Nitra má za sebou dva úspešné medzinárodné turnaje v kategórii do 18 rokov – na vlaňajšom Hlinka Gretzky Cupe prispel k zisku druhej priečky a na ostatnom turnaji A-skupiny prvej divízie majstrovstiev sveta pomohol k celkovému prvenstvu a návratu medzi elitu.

„Sýkora dáva všetko do každého súboja, je vytrvalý pri snahe tvoriť hru v útočnom aj obrannom pásme. Pri napádaní protihráčov s pukom na hokejke ich pravidelne dostáva pod tlak a núti ich robiť chyby. Často sa vracia pomôcť spoluhráčom v obrane, v tomto smere je jeden z najlepších hráčov v tohtoročnom drafte. Je kreatívny v útoku a jeho hra je založená na rýchlosti. Dokáže vďaka nej obísť súperových obrancov alebo ich oklamať pohybom podľa toho, koľko priestoru mu dajú,“ dodal Ferrari na margo slovenského mladíka, ktorý si zahral aj na tohtoročných majstrovstvách sveta vo Fínsku.

Piešťanský rodák už podpísal s New Yorkom Rangers nováčikovský kontrakt, ale v sezóne 2022/2023 bude naďalej hrávať za jeho materský klub HK Nitra v slovenskej extralige. 

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda