Tenis: Dorastenky strieborné, dorastenci berú bronz

  • Šport / Tenis
  • 24. augusta 2022, 00:01

Mládežnícki tenisti a tenistky z TK Kúpele Piešťany odohrali počas uplynulého týždňa turnaje majstrovstiev Slovenska. Zo zisku cenného kovu sa tešia dorastenky aj dorastenci.

Dorastenky TK Kúpele skončili na majstrovstvách Slovenska na druhom mieste (Autor: TK Kúpele Piešťany)

Vo štvrtok to, žiaľ, podľa predstáv nevyšlo a dorastenky TK Kúpele vo finále majstrovstiev Slovenska podľahli Slávii STU Bratislava najtesnejším rozdielom 3:4. Strieborné družstvo hralo na MSR v zložení: Katarína Pavlechová, Karolína Mráziková, Terézia Mĺkva, Stella Izabela Švorcová, Sofia Somoano a Gabriela Somoano. Nehrajúcim kapitánom bol Martin Durdík a vedúcim družstva David Švorc.

Mladší žiaci na medailu na domácich majstrovstvách Slovenska nedosiahli, v boji o bronz podľahli ŠK Pepas Slovenská Ľupča 3:4. Tréner Andy Brown však môže byť na svojich zverencov právom hrdý, pretože celé tri dni bojovali, skvelo sa povzbudzovali a hrali na hranici svojich možností. O štvrtú priečku sa pričinili: Artur Bartovic, Oleh Pavlysh, Patrik Košťany, Jakub Rusnák, Daniel Massalkhi a Martin Kazárik.

Dorastenci TK Kúpele porazili MŠK Poprad-Tatry 5:2 a vybojovali na majstrovstvách Slovenska skvelé tretie miesto. O tento nečakaný úspech sa pričinil tím v zložení: Tomáš Talajka, Oliver Kecskéš, Jakub Sevčík, Pavel Gula, Alex Lapšanský, Martin Paulík, Martin Srnánek a Daniel Dvorský. Kapitánom bol Matúš Belanec, vedúcim družstva Martin Greguš, hlavným trénerom Miloslav Grolmus.

TK Kúpele Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban