Tenis: Dorastenky strieborné, dorastenci berú bronz

  • Šport / Tenis
  • 24. augusta 2022, 00:01

Mládežnícki tenisti a tenistky z TK Kúpele Piešťany odohrali počas uplynulého týždňa turnaje majstrovstiev Slovenska. Zo zisku cenného kovu sa tešia dorastenky aj dorastenci.

Dorastenky TK Kúpele skončili na majstrovstvách Slovenska na druhom mieste (Autor: TK Kúpele Piešťany)

Vo štvrtok to, žiaľ, podľa predstáv nevyšlo a dorastenky TK Kúpele vo finále majstrovstiev Slovenska podľahli Slávii STU Bratislava najtesnejším rozdielom 3:4. Strieborné družstvo hralo na MSR v zložení: Katarína Pavlechová, Karolína Mráziková, Terézia Mĺkva, Stella Izabela Švorcová, Sofia Somoano a Gabriela Somoano. Nehrajúcim kapitánom bol Martin Durdík a vedúcim družstva David Švorc.

Mladší žiaci na medailu na domácich majstrovstvách Slovenska nedosiahli, v boji o bronz podľahli ŠK Pepas Slovenská Ľupča 3:4. Tréner Andy Brown však môže byť na svojich zverencov právom hrdý, pretože celé tri dni bojovali, skvelo sa povzbudzovali a hrali na hranici svojich možností. O štvrtú priečku sa pričinili: Artur Bartovic, Oleh Pavlysh, Patrik Košťany, Jakub Rusnák, Daniel Massalkhi a Martin Kazárik.

Dorastenci TK Kúpele porazili MŠK Poprad-Tatry 5:2 a vybojovali na majstrovstvách Slovenska skvelé tretie miesto. O tento nečakaný úspech sa pričinil tím v zložení: Tomáš Talajka, Oliver Kecskéš, Jakub Sevčík, Pavel Gula, Alex Lapšanský, Martin Paulík, Martin Srnánek a Daniel Dvorský. Kapitánom bol Matúš Belanec, vedúcim družstva Martin Greguš, hlavným trénerom Miloslav Grolmus.

TK Kúpele Piešťany

57 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav