Plavci Kúpeľov sa neznámej vody nezľakli

  • Plávanie / Šport
  • 17. augusta 2022, 06:49

Na vodnej nádrži Lipovina pri obci Bátovce ležiacej na pomedzí Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov sa uskutočnili Majstrovstvá SR v diaľkovom plávaní na päťkilometrovej trati a piate kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní (SPDP).

Klub ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo v Bátovciach 12 dievčat a sedem chlapcov. (Autor: Radoslav Suchánek)

Preteky boli preložené iba niekoľko dní pred pôvodným uskutočnením z dôvodu nemožnosti garantovať vhodnosť podmienok pretekov na Váhu v Piešťanoch pre obťažnosť regulácie stavu vody po dažďoch. Organizátor, Športový klub Delfín Nitra, v spolupráci so Slovenskou plaveckou federáciou sa snažil zabezpečiť náhradné športovisko v prospech športovcov, čo sa mu aj v časovej tiesni podarilo. Preteky sa uskutočnili za pekného počasia na pomerne pokojnej hladine jazera, na ktorom bol vytýčený kilometrový okruh. Napriek horšej dopravnej dostupnosti sa na podujatí zúčastnilo celkovo 79 pretekárov zo slovenských klubov.

Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo vo vodách Lipoviny sedem chlapcov a 12 dievčat. Podarilo sa im vyloviť celkovo 19 medailí, z toho šesť s majstrovským leskom na 5 km tratiach.

Stupeň víťazov na 3-kilometrovej trati: (zľava) Lucia Slámová, Karolina Valko a Kristína Királová.

Medzi staršími juniormi si majstrovský titul vybojoval Filip Lányi a celkovo v kategórii Open skončil druhý. V kategórii mladších junioriek sa na majstrovský stupienok postavila Olívia Ana Šprláková-Zmorová a v kategórii Open bola druhá. Rastislav Čačík pri svojom prvom štarte na 5 km v otvorenej vode si medzi najmladšími juniormi vybojoval striebornú medailu. Na tretie miesto sa medzi staršími juniormi na majstrovskej trati postavil aj Lukáš Kunic.

V disciplínach 1 a 3 km v rámci SPDP si mladší pretekári ŠPK Kúpele odniesli viaceré ocenenia. Marko Šprlák-Zmora bol najrýchlejší medzi 14-15-ročnými chlapcami na 3 km aj celkovo. Michaela Mosná zvíťazila v tohtoročnom seriáli SPDP prvýkrát tiež na 3 km trati medzi 13-ročnými dievčatami celkovo najrýchlejším časom. Medzi 12-ročnými dievčatami si víťazstvo nenechala ujsť Karolina Valko. Sabína Bališová sa na najvyšší stupienok postavila za výkon na 1 km 12-ročných dievčat. Najmladšou víťazkou ŠPK bola 10-ročná Nelly Gáliková na trati 1 km.

Lucia Slámová na stupienku víťazov zo striebornej pozície robila spoločnosť víťaznej Karoline Valko. Milica Martinkovičová sa tešila po doplávaní 1 km trate medzi 11-ročnými dievčatami tiež zo striebornej medaily. Kristína Királová bola za bojovný výkon na 3 km dekorovaná na treťom mieste. Za svoje výkony na 1 km boli bronzom ocenené aj Michaela Csenkyová medzi 11-ročnými a Eliška Bališová medzi 13-ročnými žiačkami.

Prázdninové úspechy plavcov Kúpeľov na otvorenej vode sú odzrkadlením celoročnej práce v bazéne a osobného odhodlania vstúpiť do prírodného vodného prostredia.

58 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz