Piešťanskí vodnolyžiari sa v Európe opäť nestratili

• 17. augusta 2022, 10:00

V gréckom meste Ioannina sa v dňoch 1.-7. augusta konal európsky šampionát juniorov vo vodnom lyžovaní v kategóriách do 14 a do 17 rokov. Z celkového zastúpenia 20 krajín a viac ako 130 pretekárov Slovensko reprezentovalo päť športovcov, z toho štyria boli z Klubu vodného lyžovania Piešťany.

Členovia KVL Piešťany na juniorských majstrovstvách Európy v Grécku: (zľava) Ester Oravcová, Peter Oravec, Sofia Schuster a Mário Stanček. (Autor: Tomáš Schuster)

V kategórii najmladších sa do finále prebojovala Sofia Schuster (KVL Piešťany), ktorá v trikovej jazde skončila deviata. V kategórii do 17 rokov sa do finále prebojovali Ester Oravcová (KVL Piešťany) – 12. miesto v skokoch, Peter Oravec (KVL Piešťany) – 8. miesto v trikovej jazde, Eliáš Adrián (Trixen Košice) – 11. miesto v skokoch. KVL Piešťany reprezentoval aj Mário Stanček, ktorý v trikovej jazde obsadil 13. priečku.

Piešťanský klub vodného lyžovania opakovane potvrdil svoje kvality aj na medzinárodnej úrovni. Športovcom gratulujeme!