Nový školský rok z pohľadu pandemických opatrení? Minister školstva prezradil detaily

  • Školy / Spravodajstvo
  • 12. augusta 2022, 10:44

Rezort školstva predstavil preventívne opatrenia proti koronavírusu pre nový školský rok. Na COVID-19 sa bude nahliadať ako na bežné ochorenie a ak niektoré dieťa ochorie, izolované bude len ono. Na COVID -19 sa budú vzťahovať chrípkové prázdniny. Nebude povinnosť nosiť rúško či respirátor, povinné nebude ani testovanie samotestami. Na tlačovej besede to povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

(Autor: FB MŠ)

Riaditeľ školy bude mať v prípade zlej pandemickej situácie možnosť zatvoriť triedu na päť dní alebo vyhlásiť chrípkové prázdniny. „Na COVID-19 sa budeme pozerať ako na bežné ochorenie,“ uviedol minister školstva.

Pokračovať bude aj možnosť ospravedlnenia na päť dní. Odbremenia sa aj školy, ktoré už nebudú musieť vypĺňať covidový formulár. „Som rád, že školský rok 2022/2023 začneme slobodne, bez zásadných covidových obmedzení, aby sme mohli na školách fungovať v pokoji a normálne, tak ako sme to poznali pred pandémiou,“ ozrejmil minister školstva.

Opatrenia na školách tak podľa ministra školstva budú od septembra kopírovať aktuálne uvoľnené pravidlá. Izolovať sa bude len pozitívna osoba, do karantény nepôjde trieda ani blízke kontakty. V prípade, že nastane zlá situácia, môže riaditeľ školy so súhlasom zriaďovateľa zatvoriť triedu na päť dní. V prípade nutnosti môžu regionálne úrady verejného zdravotníctva vyhlásiť chrípkové prázdniny.

75 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav