Centrum svetového dedičstva UNESCO vyhlasuje výtvarnú súťaž pre mládež

  • Mladí dnes / Kultúra a spoločnosť
  • 9. augusta 2022, 15:39

Centrum svetového dedičstva UNESCO vyhlásilo výtvarnú súťaž pre mládež Patrimonito International Storyboard Competition 2022. Témou aktuálneho ročníka je Klimatická zmena. Súťaž je určená pre mládež vo veku od 12 do 18 rokov. Súťažné práce je potrebné zaslať do 30. septembra. Na svojej stránke o tom informuje Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

(Autor: FB Slovenská komisia pre UNESCO)

Program vzdelávania o svetovom dedičstve už temer dve desaťročia utvára animovaný seriál, ktorý deťom približuje svetové dedičstvo. Kreslená postavička Patrimonito v ňom deťom prestavuje lokality svetového dedičstva, i výzvy, ktoré pred nimi stoja. Zároveň prináša i návrhy riešení, ktoré by pamiatkam mohli pomôcť. Cieľom seriálu je primäť mladých ľudí, aby sa zapájali do ochrany svetového dedičstva.

Do súťaže je možné zasielať nápady na nové zážitky Patrimonita vo forme storyboardu. Najlepšie práce vyberie medzinárodná porota. Následne budú spracované do podoby animovaných rozprávok. Cieľom je podporiť mládež, aby ukázala svoju kreativitu a zručnosť pri riešení problémov svetového dedičstva.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda