Brezovská priehrada nevyhovela kvalitou vody na kúpanie

Martin Cifra

Hygienici z Úradu verejného zdravotníctva každý týždeň aktualizujú stav vodných plôch, umelých kúpalísk i prírodných nádrží či jazier, a s tým súvisiacu kvalitu vody s ohľadom na kúpanie. Testujú miesta, kde sa ľudia zvyknú v letných mesiacoch osviežiť, zaplávať si či zrekreovať. Spomedzi okolitých vodných plôch momentálne nevyhovuje voda v priehrade v Brezovej pod Bradlom.

VN Brezová pod Bradlom. Foto: am

Voda nevyhovuje hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie, a teda nie je vhodná na kúpanie vo vodnej nádrži Brezová pod Bradlom, avšak nie je to jediná plocha, kde by ste mali zvýšiť opatrnosť. Kúpanie sa neodporúča pre deti, alergikov a osoby s oslabeným imunitným systémom ani na Duchonke.

Prekročenie mikrobiologických ukazovateľov kvality vody na kúpanie bolo preukázané na základe ostatných odberov okrem iných aj v detskom bazéne č. 2 na kúpalisku Štrand Emila Tatárika Nové Zámky či v pokojovom bazéne na kúpaliska Vincov les Sládkovičovo. Na kúpaliskách boli vykonané opatrenia a opakovaný odber vzoriek na kontrolu kvality bazénovej vody.

Povolenie na prevádzku malo na konci 31. týždňa 166 umelých kúpalísk a 562 bazénov. V prevádzke je teda okrem iných napríklad aj Kúpalisko Eva v Piešťanoch, Kamenný mlyn v Trnave, Aquapark Trnava, Castiglione v Trnave, kúpalisko v Myjave, Mestské kúpalisko Senica a ďalšie. Vyhovujúca voda je i na Zelenej vode – Nové Mesto nad Váhom, vo vodnej nádrži Stará Myjava, v štrkovisku Horná Streda, či vo vodnej nádrži Dubník I.

63 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 6. októbra 2022
Meniny má Natália, zajtra Eliška