Piešťanci najazdili viac ako 20-tisíc kilometrov

Piešťany sa do celoslovenskej kampane podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku zapájajú od jej začiatku. Na deviatom ročníku kampane Do práce na bicykli sa zúčastnilo rekordných 105 samospráv s 13 551 účastníkmi. Mesto Piešťany sa umiestnilo na 31. priečke.

Tímy v meste bicyklov sa jednoznačne nenechali zahanbiť. (Autor: piestany.sk)

Počas súťaže, ktorá prebiehala od 1. do 30. júna, Piešťanci do práce najazdili 20 755,17 kilometra, absolvovali 2625 jázd a podarilo sa im ušetriť 5461,81 kg oxidu uhličitého. V kúpeľnom meste sa do súťaže zapojilo 35 tímov, ktoré tvorilo 105 jednotlivcov a 22 zamestnávateľov.

V kategórii jednotlivcov za najviac najazdených kilometrov  na prvom mieste skončil Fedor Lenghardt, ktorý počas trvania kampane najazdil 1703 km s počtom jázd 33. Medzi jednotlivcami za najviac jázd sú na prvej priečke s rovnakým počtom 50 jázd Viera Oršinová a Vladimír Krupa, obaja z tímu Balneomúzejníci Kursalon. Oršinová však najazdila do práce viac kilometrov, presne 210. Jej kolega 91.

Prvé miesto za najviac najazdených kilometrov v kategórii tímov získali Pudingáči, ktorí počas júna do práce najazdili 4404 km. V rovnakej kategórii s počtom jázd tento rok vyhrali Balneomúzejníci Kursalon s 179 jazdami a najazdenými 431 km.

Najaktívnejší zamestnávateľ zapojený do súťaže v roku 2022 v rámci piešťanskej samosprávy je firma ON Semiconductor Slovakia, a.s., ktorá mala v súťaži sedem tímov a 26 jednotlivcov. Spolu nabicyklovali 6426 km, absolvovali 478 jázd a ušetrili 1619,58 kg CO2.

Do súťaže sa pravidelne zapájajú aj zamestnanci Mestského úradu Piešťany. V tomto roku radnica do súťaže poslala päť tímov a 20 zamestnancov do práce na bicykli najazdilo 1441 km. V poradí zamestnávateľov skončila na druhom mieste. Zo zamestnancov mesta bol v bicyklovaní najusilovnejší Miroslav Macejka, ktorý do práce najazdil 256 km.