Opitý senior uprostred noci jazdil na e-kolobežke

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 3. augusta 2022, 23:01

Policajní dopraváci zastavili staršieho muža v nedeľu, krátko po polnoci, na ceste pri meste Leopoldov. V dychu mal viac ako 1 promile. Muž ich pozornosť upútal nielen tým, v akom čase sa preháňal na svojej e-kolobežke, ale aj samotným štýlom jazdy. Za mesačného svitu nemal na sebe žiadne reflexné prvky a ani prilbu. Samotná kolobežka síce bola osvetlená, no jazdec v tmavom oblečení bol len veľmi ťažko spozorovateľný.

(Autor: FB polícia)

Policajti 60 ročného kolobežkára skontrolovali a podrobili dychovej skúške. Na displeji merača vyskočila hodnota 0,52 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,08 promile. Hliadke sa priznal, že ide z leopoldovského festivalu a že tam v ten večer vypil 4 pivká.

Hlohovčanovi ďalšiu jazdu zakázali a kolobežku si tak domov musel odtlačiť peši. Muž je za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky riešený v správnom konaní.

Jazdci na elektrických kolobežkách sú považovaní za vodičov nemotorového vozidla. Preto pre nich taktiež platí pravidlo, že počas šoférovania nesmú byť pod vplyvom alkoholu. Výnimkou je len jazda v obci alebo na cestičke pre cyklistov. No aj tu platí obmedzenie, že osoba nesmie nafúkať viac ako 0,5 promile.

TS PZ

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda