Veslár Peter Strečanský získal bronz na majstrovstvách sveta juniorov!

Piešťanský veslár Peter Strečanský získal v nedeľu na juniorských Majstrovstvách sveta v talianskom Varese bronzovú medailu. Ide o prvú juniorskú medailu v disciplíne skif pre Slovensko. Okrem toho spravil nový osobný rekord (7:02,12 min). V tejto kategórii štartovalo na 2000 m trati 29 pretekárov.

17 – ročný Peter Strečanský prepísal históriu, keďže Slovensko ešte medailu z juniorských Majstrovstiev sveta doteraz nemalo. © VK Sĺňava Piešťany

Po tom, ako obsadil druhé miesto v rozjazde, vyhral štvrťfinále, bol tretí v semifinále, v nedeľu dokázal neuveriteľné a vo finálovej jazde získal bronzoch medailu.

Na každom medzičase figuroval na tretom mieste s výnimkou prvého, kde bol tesne štvrtý a udržal ho až do cieľa. Opäť si k tomu ešte spravil novy osobný rekord, ktorý ma hodnotu teraz 7:02,12. A to je len jeho prvý rok medzi juniormi, už teraz sa môžeme tešiť na budúcu sezónu.

Juniorsky skif bol najobsadenejšou disciplínou na svetovom šampionáte juniorov, keď v tejto kategórii štartovalo 29 pretekárov.

17 – ročný Peter Strečanský prepísal históriu, keďže Slovensko ešte medailu z juniorských Majstrovstiev sveta doteraz nemalo.

Zdroj: VK Sĺňava Piešťany / M. Vančo

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda